KıbrısManşet

Sungur 9 ay hapis yatacak

Çalıştığı iş yerine raf yaptırmak için aldığı 7 bin TL nakit parayı çalan Mustafa Sungur’un yargılandığı “emanetçi tarafından sirkat” davası dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı 


Haziran ayında Alsancak’ta Bovita Winery Otel’de depo müdürü olarak çalışan Mustafa Sungur, kendisine raf yapılması için verilen 7 bin TL nakit parayı çaldıktan bir ay sonra tutuklanarak ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmişti.

Devrim DEMİR

Eylül ayından bu yana yargılanmayı bekleyen Sungur, aleyhine getirilen “Emanetçi tarafından sirkat” suçunu kabul ederek dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde kararı okundu.

Oy birliği ile alınan kararda Mustafa Sungur, 9 ay hapse mahkûm edilirken kararı Yargıç Hazal Hacımulla açıkladı.

“Güveni kötüye kullandı”

Yargıç Hazal Hacımulla, Mustafa Sungur’un suçu Haziran ayında işlediğini ve bir ay sonra tutuklandığını anımsattı.

Hacımulla, Sungur’un yaklaşık 2 aydır hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklediğini, işlediği suçu kabul ettiğini belirtti.

İşlenen suçların yaygınlığına vurgu yapan Hacımulla, Sungur’un güvene dayalı bir suç işleyerek kendisine verilen güveni kötüye kullandığının altını çizdi.

Hacımulla, oy birliği ile alınan kararda Sungur’u işlediği “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan 9 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı