Oyun

Steam oyunları Android telefonlarda!

Steam oyunları Steam Link uygulaması ile Android telefon ve tabletlerde oynanabiliyor. Bunun için Steam hesabınız olması ve oynayacağınız oyunun PC’de açık olması gerekiyor. Ev içerisinde taşınabilir bir oyun deneyimi sunan Steam Link, şimdilik Beta aşamasında.

Steam oyunları Android platformuna geldi. Steam Link uygulaması sayesinde Steam oyunlarınızı Android telefon ve tabletleriniz üzerinden oynayabilirsiniz. Steam Link’in indirme linki haberimizde.

PC oyuncularının vazgeçilmez platformu olan Steam, geçtiğimiz günlerde Steam Link adını verdiği bir uygulamasını duyurmuştu. Steam Link sayesinde iOS ve Android cihazlar üzerinden Steam oyunları Stream yapıp oynanabilecekti. Bu süreçte Steam, bugün Android için Steam Link uygulamasının Beta sürümünü yayınladı.

Steam Link uygulamasını maalesef ki herkes kullanamayacak. Steam bu özelliğin kullanılması için 5 GHz Wi-Fi bandı istiyor. Türkiye’deki evlerin çoğunda 2.4 GHz bandında çalışan modemler olduğu için, Steam Link’i kullanmak için çoğu kişinin modem yenilemesi gerekecek.

Steam Link uygulamasının 21 Mayıs tarihinde iOS platformuna da gelecek. Steam Link iOS’te MFi desteğine sahip olacak. Bu sayede destekli kontrolcüler ile iPhone’da Steam oyunları oynanabilecek.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı