SanatSinema

Star Wars’un unutulmaz karakteri Luke Skywalker’ın ışın kılıcı satışa çıkıyor

Star Wars A New Hope (Yeni bir umut) filminde, Mark Hamill'ın canlandırdığı Luke Skywalker karakterinin kullandığı ışın kılıcı, ABD'nin Los Angeles kentinde satışa çıkıyor.Star Wars A New Hope (Yeni bir umut) filminde, Mark Hamill’ın canlandırdığı Luke Skywalker karakterinin kullandığı ışın kılıcı, ABD’nin Los Angeles kentinde satışa çıkıyor. Profile in History Hollywood isimli firma tarfından düzenlenecek olan açık artırmada, Star Wars filminlerinde kullanılan 25 parçaya daha yer verileceği belirtildi.
Sinema tarihini belki de bir filmde yer alan en ikonik silahlarından biri olan Luke Skywalker’in ilk Star Wars filminde kullandığı ışın kılıcı, gelecek hafta Los Angeles’ta açık artırmaya çıkıyor. Luke Skywalker’ın ışın kılıcının 200 bin dolardan satışa sunulması bekleniyor.Müzayedeyi gerçekleşetirecek olan Profile in History Hollywood (Hollywood tarihinden kesitler) isimli firmadan yapılan açıklamada, aralarında 300 bin dolardan satışa sunulması beklenen 1977 yılı yapımı A New Hope (Yeni Bir Umut) filminde kullanılan TIE-avcı uçağı pilotu kaskının da olduğu 25 parçanın satışa sunulacağı bilgisi paylaşıldı.

‘R2-D2, 2.76 MİLYON DOLARA ALICI BUŞMUŞTU’

Geçen yıl Luke Skywalker tarafından kullanılan bri diğer ışın kılıcı 450 bin dolara alıcı bulurken, İlk Star Wars filmi için yapılan orijinal R2-D2 droidi (robot) ise 2017’de 2.76 milyon dolara satılmıştı.

Oscar ödüllü set dekoratörü Roger Christian’ın tasarladığı ışın kılıcı, Luke Skywalker’ın gençliği canlandıran Mark Hamill tarafından ilk Star Wars filmi A New Hope’ta kullanılmıştı.
Profiles in History, gelecek hafta gerçekleşecek müzayede de alıcısı ile buluşacak olan ışın kılıcının, 2017’de R2-D2 için ödenen bedelin rahatça üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

LUCAS’IN KAMERASI DA SATIŞA SUNULAN ÜRÜNLER ARASINDA

Unutulmaz filmlere imza atan usta yönetmen George Lucas’ın, Star Wars serisinin 5’inci filmi The Empire Strikes Back (İmparator’un Dönüşü), Indiana Jones, Kutsal Hazine Avcıları ve E.T gibi filmlerinde kullandığı ve tasarımının kendisine ait Industrial Light ve Magic company firmaları tarafından yapıldığı yüksek hızlı görsel efektlerin çekimine imkan veren kameranın da satışa sunulacak ürünler arasında.

Lucas’ın kamerasının 150 bin dolardan başlayan bir fiyatla satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Star Wars: The Force Awakens (Star Wars: Güç Uyanıyor) filminin başrol oyuncularından biri tarafından imzalanan bir Stormtrooper kaskının 80 bin ila 120 bin dolar arasında alıcı bulabileceği belirtilirken, serinin 6. filmi Return of the Jedi (Jedi’nin dönüşü) filminde kullanılan bir çift C-3P0 protokol droidinin ise satış öncesi tahmini fiyatının 40 bin ila 60 bin dolar arasında olacağı tahmin ediliyor.

Star Wars filmlerinde kullanılan ürünler, Profiles in History Hollywood’un 11-14 aralık tarihlerinde ABD’nin Los Angeles kentinde düzenleneceği açık artırmada satışa sunulacak.

Başa dön tuşu