Spotify Premium'a güncelleme ile yenilikler geldi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Bilim ve TeknolojiMüzikSosyal Medya

Spotify Premium’a güncelleme ile yenilikler geldi

Spotify Premium kullanıcıları, bugünden itibaren kullanabilecekleri güncel versiyonda kişiselleştirilmiş sanatçı radyoları ve yenilenmiş arama özelliklerine sahip olacak.

Şirketin blog sayfasında yapılan açıklamaya göre, iOS ve Android’e gelen son güncelleme ile birlikte radyo özelliğini elden geçirdiğini ve navigasyon ile arama özelliklerini yeniden tasarladığını açıkladı. Artık arama ekranının en üst kısmında tavsiye edilen türler yer alacak.

En büyük değişiklik ise sanatçı radyosu özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kişiselleştirilmiş radyolarına sahip olacaklar. Haftalık Keşifler ve Spotify’ın diğer kişiselleştirilmiş çalma listelerinde kullanılan algoritmayı kullanan bu radyolar, teknik olarak sizin isteğinize göre şekillendirilmiş sonsuz bir liste olarak tasarlandı. Bu listeleri çevrimdışı olarak kullanma amacıyla indirmek mümkün olacak. Eski radyo özelliğindeki gibi aşağı ya da yukarı oy verme olayı ise bu sistemde devre dışı kalmış.


Şarkı aramaları da elden geçirme işlemine dahil edilmiş. Artık Spotify bir şarkıyı aradığınızda, aynı şarkının bütün versiyonlarndan değil de seçtiğiniz versiyonuna benzer başka şarkılardan oluşan bir liste oluşturuyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar