Spor

Sözleşmeler geri gelmeli“İKİ TARAFIN DA MENFAATİ KORUNMALI”:
Kahveciler: Biz Kulüpler Birliği toplantısında sözleşmelerin geri gelmesi yönünde görüş belirttik. Ancak bu sözleşmeler geri gelecekse bununla ilgili federasyonun çok ciddi bir çalışma yapması gerekir. Sözleşmenin ana maddeleri hem kulübün hem de futbolcunun menfaatlerini sonuna kadar savunmalı. Futbolcularda bu kontratta üzerine düşeni yapmalı“HERKES KONTRATLARA UYMALI”:
Kahveciler: Bu sözleşmede bir tarafın menfaati öne çıkarsa hakkaniyet olmaz. Biz Yenicami olarak kanunsuzluğun kanun olduğu bir ortam istemiyoruz. Sözleşme de ne yazıyorsa hem kulüpler hem de futbolcular üzerine düşeni yapmalı. Biz yaparken başka bir kulüp yapmıyorsa o kulübe bir yaptırım uygulanmalı

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA GENEL KURUL”:
Kahveciler: Yönetim kurulumuz ile genel kurula gitme kararı aldık ve yüksek olasılıkla bunun tarihi önümüzdeki hafta olacak. Mevcut yönetim kurulumuzdaki kemik kadro aynı şekilde kalacak sadece bazı isimleri yönetim kurulumuza katacağız. Ben aday değilim, aramızdan bir arkadaşımız Yenicami’nin yeni başkanı olacak

“TRANSFERİ YENİ YÖNETİM YAPACAK”:
Kahveciler: A takımla ilgili olarak bir çalışma yapmıyoruz. Teknik heyet ve futbolcu transferi ile ilgili olarak kararı yeni başkan ve yönetim kurulu vermeli. Bunun daha etik olduğunu düşünüyoruz. Yeni gelecek başkan ve yönetim kurulu beraber bir karar alır ve gidecek ya da gelecek olan oyuncular ile ilgili bir çalışma yapılır

Süper Lig şampiyonu Yenicami’nin başkanı Enver Kahveciler, Havadis’e yaptığı açıklamada futbolcu sözleşmelerinin geri gelmesinden yana olduklarını söyledi.
Kulüpler Birliği’nin önceki akşam yaptığı toplantıya katıldıklarını ve orada düşüncelerini katılan kulüp başkanları ile paylaştıklarını ifade eden başkan Enver Kahveciler, “Biz sözleşmelerin geri gelmesi yönünde görüş belirttik. Ancak bu sözleşmeler geri gelecekse bununla ilgili federasyonun çok ciddi bir çalışma yapması gerekir. Sözleşmenin ana maddeleri hem kulübün hem de futbolcunun menfaatlerini sonuna kadar savunmalı. Eğer bu sözleşmede bir tarafın menfaati öne çıkarsa hakkaniyet olmaz. Biz Yenicami olarak kanunsuzluğun kanun olduğu bir ortam istemiyoruz. Sözleşme de ne yazıyorsa hem kulüpler hem de futbolcular üzerine düşeni yapmalı. Biz yaparken başka bir kulüp yapmıyorsa o kulübe bir yaptırım uygulanmalı. Aynı durum futbolcu için de geçerlidir” şeklinde konuştu.

Yenicami genel kurula gidiyor
Yenicami Başkanı Enver Kahveciler, yönetim kurulu ile yaptığı toplantı sonrasında genel kurula gitme kararı aldıklarını söyledi. Bu hafta içinde yönetim kurulu ile yeniden bir araya gelip genel kurul tarihini belirleyeceklerini ifade eden başkan Kahveciler, “Mevcut yönetim kurulumuzdaki kemik kadro aynı şekilde kalacak. Sadece dışarıdan bizimle çalışmak isteyen bazı isimleri yönetim kurulumuza katacağız. Ben genel kurulda başkan adayı değilim. Aramızdan bir arkadaşımız Yenicami’nin yeni başkanı olacak. Yüksek olasılıkla önümüzdeki hafta sonuna doğru bir gün belirleriz ve genel kurulumuzu yaparız” dedi.
Başkan Kahveciler son olarak sportif bir karar üretmediklerini, yeni gelecek olan başkan ve yönetimin ortak kararı doğrultusunda teknik heyet tercihi yapacaklarını ve transferlerinde ona göre şekilleneceğini belirtti. Transfer çalışmasının etik olmayacağına vurgu yapan Kahveciler, “Yeni gelecek başkan ve yönetim kurulu beraber bir karar alır ve gidecek ya da gelecek olan oyuncular ile ilgili bir çalışma yapılır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Başa dön tuşu