Köşe YazarlarıManşet

Soyer ciddi bir güç oldu


Soyer Hacıganimler 4’te 4 yaparak haftaya Yakın Doğu Üniversitesi ile klasmanı lider bitirme maçına çıkacak. Bunu da hak ediyor.

Ahmet Şahinsoy’un önerliğinde ki ekip dün gece de GAÜ karşısında işi sıkı tutarak oynadı ve maçı 20 sayı farkla kazandı.

Soyer hem savunmada sert, hücumda tecrübeli isimlerin basketleri ile hem maçı kazandı hem de son maça daha iyi moralle gidecek.

Bu takımda geçtiğimiz haftanın yıldızı Mert ve Hasan Kasap maça kötü başlasa da arkadaşları onların açıklarını kapattılar. Ülkenin deneyim abidesi Kemal Taşçı maçta  14 sayı, 4 ribaunt, 2 asist ve 1 top çalma ile oynayarak gençlere taş çıkardı.  Kaptan Mustafa Rıfkı da 14 sayı 5 ribaunt, 2 asist 3 top çalma ve Alperen de 16 sayı, 9 ribaunt, 1 asist, 1 top çalma ve 1 blokla maça damga vurdular.

Soyer savunma da yaptı hem de iyi ve sert savunma yaparak rakibin etkili silahlarını yıldırdı. Bu gece bencten gelen Hasan Debeş ve Mustafa Öksüzoğulları da rotasyonda iyi işler yapmaları da dikkat çekti. Maçın en önemli olayı da 42-29’luk ribaunt ve ayrıca 20 adet alınan hücum ribauntları idi.

Girne Amerikan Üniversitesi maç boyunca oyuna girmekte zorlandı. Savunmada da, hücumda da eski maçlarını arattılar. Savunmada adam kaçırdılar, ribaunt verdiler. Hücumda da sıkıntı yaşadılar. Topu doğru adamla buluşturmakta zorlandılar. Bir tekl Sercem’le ayakta kaldılar. Ne Muhammed ne Emir Can ne, Emre ne de Çeliktaş kardeşler oyuna girmekte zorlandılar. Bu da 20 farkı göstergesi.

Bu arada hakem üçlüsü hiç ama hiç oyuna konsantre olamadılar. Çaldıkları kadar da kaçırıp çalamadıkları var. Benden söylemesi.

 

 


Başa dön tuşu