Soyer: Boşa kürek çekiyoruz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Soyer: Boşa kürek çekiyoruz

CTP Milletvekili Soyer, Meclis’te hiçbir yasa görüşülmediğini ve boşa kürek çekildiğini söyledi

CTP Gazimağusa Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, Meclis’te söz alarak, Meclis’in yasama günü olmasına rağmen komitelerden gelen ihtiyaç duyulan yasaların nerede olduğunu sordu.

Hükümet yasa gücünde kararnameler üretirken, Meclis açıldıktan sonra komitelerden hiçbir yasa gelmemesini eleştiren Soyer, TC ile imzalanan protokolde yer alan takvimlendirilmiş hiçbir maddenin yerine getirilmediğini söyledi.


Soyer, protokolde aralık ayına kadar yapılması öngörülen birçok madde bulunduğuna dikkati çekti ve hükümetin düzenlediği basın toplantısında TC ile görüşerek takvimi öteleyeceklerini dile getirdiklerini hatırlatarak, “Görüşme yapıldı mı, takvim ötelendi mi, bunu kamuoyuna açıklamak zorundasınız” dedi.

Hükümetin protokolü Meclis’te onayladığını hatırlatan Soyer, Meclis’in bilgilendirilmesini istedi.

Soyer, Meclis’te hiçbir yasa görüşülmeyerek boşa kürek çekildiğini söyledi.

Aralık başına kadar yerel yönetimlerde reform yapılmasının öngörüldüğünü hatırlatan Ferdi Sabit Soyer, “Eğer bu zamanında yapılmazsa 2018’de yerel seçimleri unutun” dedi.

Soyer, “Bu hükümet ya iş yapacak, yapmayacaksa da kimsenin zamanını boşa harcamasın” ifadelerini kullandı.

Su konusunda geçiş dönemi konusunda hangi noktada olunduğunu da soran Ferdi Sabit Soyer, dolar kurunda yaşanan dalgalanmalara işaret ederek bu noktadan sonra ihale konusunda yaşanacak sıkıntılara dikkat çekti.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar