Eğitim

Sosyal sorumluluğun yaz tatili, yok


Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen Sosyal Sorumluluk projesi yaz döneminde de ara vermeden devam ediyor. 2015-2016 Akademik yılı boyunca devam eden, paylaşımların her geçtiğimiz hafta arttığı “Hayat Çocuklar İle Renkli” projesi, yaz okulunda da farklı öğrenci kadrosu ile devam etti.

gau_hayat-çocuklar_ile_renkli (2)2015-2016 Akademik yılında GAÜ İletişim Fakültesi öğrencilerinin ders kapsamında başlayan “Hayat Çocuklar ile Renkli” Sosyal Sorumluluk projesi, 2015-2016 Yaz Döneminde de devamlılığını sürdürerek büyük bir farkındalık yarattı. Arabahmet bölgesinde yaşayan minik yürekler ile birlikte hayata geçen “Hayat Çocuklar ile Renkli” Sosyal Sorumluluk projesi, her hafta farklı temaları ele alarak öğrencilerin, teorikte öğrenilen bilgileri pratiğe dökme şansı yakalamasını sağladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ İletişim Fakültesi Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi, Bölüm Başkanı, Yrd. Doç. Dr. Feriha Dikmen, Girne Amerikan Üniversitesi, İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından yürütülen “Hayat Çocuklar ile Renkli” Sosyal Sorumluluk projesi yaz okulu ders kapsamında da devamlılığını sürdürdüğünü belirtti. Dikmen; “Minik Yürekler ile paylaşılan ve yaşanılan her an bizlere birçok şey katarken, aramızda kurulan bağın güzelliği öğrencilerimin de yüzüne yansıyor. Unutmayalım ki “Çocuklar donmamış beton gibidir, üzerlerine ne düşse iz bırakır” dedi.

gau_hayat-çocuklar_ile_renkli (3) copyDikmen açıklamasının devamında, minik yürekler ile aralarındaki bağı koparmamak için yaz döneminde de projelerine devam ettiklerini belirterek, ilk buluşmalarında çocukların kendilerini büyük sevinç ve coşkuyla karşıladığını söyledi. Duygu dolu anlar yaşadıklarını ifade eden Dikmen, minik yürekler ile Kıbrıs Amerikan Üniversitesi dersliklerinde boyama çalışmaları ve çeşitli oyunlar oynadıklarını, bunun yanında çocuklara, yaz tatillerinde ne yaptıkları ile ilgili kompozisyon yazdırdıklarını söyledi.

Dikmen ayrıca, 2016-2017 Akademik yılında da projeye farklı öğrenciler ile devam edeceklerini belirterek, ortaya koymuş oldukları projenin örnek teşkil etmesi temennisinde olduklarını ve ilerleyen zamanlarda geniş kitleye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı