KıbrısManşet

Sosyal Sigortalar Dairesi’nde yarın uyarı greviKTAMS yarın 08:00-12:00 saatleri arasında Sosyal Sigortalar Dairesi’nde uyarı grevi yapılacağını açıkladı.

Bakanlar Kurulu’nun yayınladığı  günü birlik kararnameler nedeniyle hizmetlerin yürütülmesinde büyük bir karmaşa yaşandığını KTAMS Başkanı Güven Bengihan, bu durum karşısında Hükümetin duyarsız kalması nedeniyle, yarın 08:00-12:00 saatleri arasında Sosyal Sigortalar Dairesi’nde uyarı grevi yapılacağını açıkladı.

Açıklama şöyle:

İş yükü her geçen gün artan ve fiziki koşulları yetersiz kalan Sosyal Sigortalar Dairesi’nde covid-19 sürecinin de yaşanmasıyla birlikte sorunlar katlanarak artmıştır. Tüm bunların yanında, Bakanlar Kurulu’nun yayınladığı  günü birlik kararnameler nedeniyle hizmetlerin yürütülmesinde büyük bir karmaşa yaşanmaktadır.

Çalışanlarla halkı karşı karşıya getiren, hatta zaman zaman gerginliklere neden olan bu durum karşısında Hükümetin duyarsız kalması nedeniyle, Sendikamız yarın (13 Ağustos Perşembe) 08:00-12:00 saatleri arasında Sosyal Sigortalar Dairesi’nin Merkez ve tüm şubelerinde uyarı grevi uygulayacak. Ayrıca saat 09:30’da Lefkoşa Sosyal Sigortalar Dairesi önünde basın açıklaması yapacaktır.

 

 

Güven Bengihan

Başkan
Başa dön tuşu