Sörf ile Kıbrıs turu yaptılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Diğer SporlarSpor

Sörf ile Kıbrıs turu yaptılar

Yedidalgalı Kıbrıslı Türk Uğur Sayılır ile Larnakalı Rum Nikos Peace Ourio, 11 günde sörfleri ile tüm Kıbrıs’ın etrafını dolaştı

Gürsel KARAGÖZLÜ

Yedidalgalı Kıbrıslı Türk Uğur Sayılır ile Larnakalı Rum Nikos Peace Ourio, 11 günde sörfleri ile tüm Kıbrıs’ın etrafını dolaştı. Yedidalgalı Kıbrıslı Türk Uğur Sayılır ile Larnakalı Rum Nikos Peace Ourio, 5 Eylül tarihinde, sörfleri ile Yedidalga köyündeki Heaven Surf House’dan başladıkları Kıbrıs turunu 11 günde tamamlayarak başlangıç noktası olan Yedidalga köyündeki Heaven Surf House’a geldi. Her iki sörfçüyü de arkadaşları sörfleri ile karşılayarak kıyıya kadar kendilerine eşlik etti.

Kıbrıslı Türk Uğur Sayılır ve Kıbrıslı Rum Nikos Peace Ourio yaptıkları ortak açıklamada, 5 Eylül tarihinde, Yedidalga köyündeki Heaven Surf House’dan tüm Kıbrıs’ın etrafını sörfleri ile dolaşmak için yola çıktıklarını ve Kıbrıs turunu 11 günde tamamlayarak başlangıç noktası olan Yedidalga köyündeki Heaven Surf House’a geldiklerini söylediler.


Sayılır ve Ourio, sörfleri ile Kıbrıs turunu bu ülkenin kendilerinin olduğunu ve barış için yaptıklarını söyleyerek, kendilerinin olan bu adanın her sahilinde sörf sporunu yapabileceklerini ve çadır kurarak kalabileceklerini de ispatladıklarını söylediler.

Sayılır ve Ourio, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumların birlikte hiçbir engel olmadan spor yapabileceklerini de göstermiş olduklarını açıkladılar. Sayılır ve Ouiro, 5 Eylül’de başladıkları Kıbrıs turu için Yedidalga’dan başlangıç yaptıklarını ancak Yeşilırmak köyüne geldikleri zaman karaya çıkmak ve Yeşilırmak- Pirgo kapısından Güney’e geçtikten sonra tekrar denize girerek yol aldıklarını, aynı şekilde sahilden Mağusa bölgesine geldikleri zaman 2.5 mil kapısından Kuzey’e geçtiklerini ve tekrar denize girerek Yedidalga köyüne ulaştıklarını aktardılar.

Sayılır ve Ourio, önümüzdeki yıllarda birlikte yeniden herhangi bir barikat, kapı olmadan tüm deniz sahilinden Kıbrıs’ı özgürce dolaşmak istediklerini söylediler.

Sayılır ve Ourio, Kıbrıs turunu Kıbrıs’ın Türk ve Rum kesimlerinde 9 noktada konaklayarak gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyerek “Aynı havayı soluduğumuz ve yaşadığımız adamızda barış içinde özgürce dolaşmak ve spor yapmak istemekteyiz” dediler.

sorf-buyuk-foto sorf2

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar