Öğrenciler ölümlü kazayı protesto etti

301
,[renc'

 

Lefkoşa’da Yenişehir Atatürk Caddesi üzerinde, 20 Ekim Cuma akşamı meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren 18 yaşındaki Abdul Rahmen Murad’ın arkadaşları Lefkoşa Kaza Mahkemesi önünde dün eylem yaptı

Havadis/Duygu ALAN

Lefkoşa Yenişehir bölgesinde Geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen feci trafik kazasında hayatını kaybeden Filistin asıllı, Suriye uyruklu 18 yaşındaki Abdul Rahmen Murad’ın arkadaşları Lefkoşa Kaza Mahkemesi önünde dün eylem yaptı.

Eyleme, kazada yaralanan iki öğrenci ve avukatları da katıldı.

Üniversiteli öğrenciler, Lefkoşa Kaza Mahkemesi önünde gerçekleştirdikleri eylemde, üzerinde “Seni unutmayacağız Abdul Rahmen Murad” yazılı pankart taşıdı.

Yaşanan feci trafik kazasında arkadaşlarını kaybeden öğrencilerin duyduğu derin acı yüzlerine öfke ise bakışlarına yansıdı.

Eylemde basın açıklamasını Abdul Rahmen Murad’ın yakın arkadaşı Osman Tahir yaptı.

Tahir’in basın açıklamasının ardından öğrenciler, Abdul Rahmen Murad için dualar oku Allah’tan rahmet diledi.

 

Avukat da eyleme katıldı

Yaklaşım 60 öğrencinin Lefkoşa Kaza Mahklemesi önünde gerçekleştirdiği, eylemine kazada yaralanan öğrencilerin avukatı da katıldı.

Cümbbesini giyen avukat, eline “Seni unutmayacağız Abdul Rahmen Murad” yazılı pankartı alarak, öğrencilerin adalet çağrısına destek verdi.

 

Tahir: Başka Abdul Rahmenlar ölmesin

Feci kazada yaşamını yitiren Filistin asıllı, Suriye uyruklu 18 yaşındaki Abdul Rahmen Murad’ın arkadaşı Osman Tahir, mahkeme önünde yaptığı basın açıklamasında “adalet” için toplandıklarını kaydederek, “Başka Abdul Rahmenlar ölmesin” dedi.

Arkadaşlarının vefatından derin üzüntü duyduklarını ve büyük bir acı yaşadıklarını söyleyen Osman Tahir, “Sadece adalet istiyoruz. Sürücülerin daha dikkatli olmalarını, başka masum insanların da trafik kazalarına kurban gitmemesini ve cezaların ağırlaştırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

“Daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?”

Tahir, “Sadece kazaya kurban gidenlerin değil ailelerinin de düşünülmesini istiyoruz” diyerek, Trafik kazalarına ‘Hayır’ diyelim, susmayalım. Artık yeter diyelim” çağrısında bulundu.

Savaşlardan daha fazla trafik kazalarında can kaybı yaşandığını da dile getiren Osman Tahir, “Daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?” diye sordu.

Tahir, “Can pazarlarına artık yeter” diyerek Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden adalet beklediklerini sözlerine ekledi.

kaza

 

protesto