KıbrısManşet

Sokak ortasında infaz

Gesfi Döviz Bürosu sahibi iş insanı Gökhan Naim, evi önünde kurşunlanarak öldürüldü. Kurşun yağdıran saldırgan arabasına binerek kayıplara karıştı

EVİNE GİRERKEN:  Gökhan Naim, dün akşam saat 18:00 sıralarında evine girerken bir anda silahlı saldırıya uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yara alan Naim, Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Naim, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

 

4 MERMİ İSABET ETTİ: Havadis’in olay yerinden elde ettiği bilgiye göre Naim’i hedef alan saldırgan ard arda tetiğe bastı. Bölgede 5-6 el silah sesi duyuldu. Naim’in, kol, göğüs ve boynuna 4 mermi isabet etti. Naim, hastaneye kaldırılana kadar ciddi kan kaybetti

 

KAYIP ÇANTA:  Polis olay yerinden kaçtığı bilgisi verilen DV 014 plakalı beyaz bir arabanın peşinde. Saldırı sırasında Naim’in yanında bulunan ve döviz bürosunun günlük hasılatının içinde olduğu öne sürülen bir çantanın da kayıp olduğu öğrenildi. Polis ayrıca olay yerinde boş ve kanlı bir çanta buldu

 

SÖYLEDİĞİ OLDU: Gesfi Döviz Bürosu sahibi iş insanı Naim, döviz bürosunun soyulduğu Eylül’deki olayın ardından, “Bu ülkede ne can ne de mal güvenliğimiz kaldı. Artık bir şey yapılmalı” diyerek isyanını dile getirmişti. Naim, olaydan 6 ay sonra saldırı sonucu canından oldu

 

Yunus DİLER

Gesfi Döviz Bürosu sahibi iş insanı Gökhan Naim, dün akşam Başkent Lefkoşa’da evine girerken uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Metehan Yolundaki döviz bürosunu kapattıktan sonra elinde para çantalarıyla evine giden Naim, arabadan inip bahçeye doğru yürürken kimliği belirsiz bir kişinin kurşun yağmuruna maruz kaldı.

Vücuduna 4 mermi isabet etti

Havadis’in olay yerinden elde ettiği bilgiye göre Naim’i hedef alan saldırgan ard arda tetiğe bastı. Bölgede 5-6 el silah sesi duyuldu. 52 yaşındaki, iş insanı Naim’in, kol, göğüs ve boynuna 4 mermi isabet etti. Naim, hastaneye kaldırılana kadar ciddi kan kaybetti. Hastanede yapılan müdahale ise sonuç vermedi. Naim, yaşamını yitirdi.

Polisin ilk tespitleri

Olayın ardından bölgeye ulaşan polis ekipleri, olay yerini kordona alarak inceleme başlattı. Olayı duyan ve görenlerle konuşan polis, saldırıyı iki kişinin gerçekleştirmiş olabileceği üzerinde duruyor. Polis, Ortaköy Şehit Sami Küpeli Sokak üzerindeki saldırının ardından, saldırgan veya saldırganların yanlarında Naim’den aldıkları bir çantayla DV 014 plakalı beyaz bir araçla kaçtığını tespit etti.

 

İncelemeye yağmur engeli

Olayın hemen ardından başlayan yağmur, polissin olay yerinde kanıt arama çalışmalarını aksattı. Yağan yağmurun polisin bazı izleri almasına engel olduğu belirtildi. Polis sokağa giren ve çıkan yolları gören kameraların tespiti için de çalışma başlattı.

Detaylı arama başlatıldı!

Yaşanan saldırının ardından polis ekipleri Lefkoşa’da detaylı arama başlattı. Bölgedeki kameralar incelenirken DV 014 plakalı beyaz Toyota marka araç Lefkoşa’nın her noktasında aranıyor.

 

Başbakan hastaneye gitti

Başbakan Tufan Erhürman, yaşanan saldırı olayının ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne giderek Naim’in yakınlarına başsağlığı diledi. Erhürman polislerden olayla ilgili bilgi aldı.

 

Tabanca bulundu

 Polis, olaydan 3 saat sonra, olay yerinden yaklaşık 100 metre uzaklıkta, cinayette kullanıldığından şüphelenilen 9 milimetrelik bir tabanca buldu. Polis, içindeki miktarın belli olmadığı para çantasının ise saldırgan veya saldırganlar tarafından alındığını duyurdu.

 

Eylül’de döviz bürosu soyulmuştu

Gökhan Naim’in sahibi olduğu, Lefkoşa’da Kermiya bölgesindeki Gesfi Döviz Bürosu’nda, 17 Eylül 2018 tarihinde sabah 10.25 sıralarında soygun gerçekleşmişti.

Döviz bürosuna giren silahlı bir kişi, ölüm tehdidiyle 14 bin 275 TL nakit parayı alıp kaçmıştı.

Polis, olay yerinden yürüyerek kaçan, soyguncunun kimliğini tespit etmek için güvenlik kameralarındaki görüntülere el koymuş, geniş çaplı soruşturma başlatmıştı.

Onur Keskin, 2 Ekim 2018 tarihinde mahkemeye çıkarılmış ve ileride yargılanmak üzere cezaevine hükümsüz tutuklu olarak gönderilmişti.

Keskin’in aleyhine soygun başta olmak üzere 8 ayrı dava getirildi.

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı