FutbolSpor

Soğuk zaferAhmet ÖZSOY

Yenicami ile Küçük Kaymaklı dün akşam izleyenlere müthiş bir karşılaşma izletti. En yakın rakibinin 2 puan önünde lig lideri olan Yenicami, play-out hattındaki ezeli rakibi Kaymaklı karşısında tam anlamıyla soğuk terler döktü.

Karşısında hiç beklemediği bir direnç ve oyun disiplininden kopmayan bir Kaymaklı bulan Yenicami son 10 dakika 10 kişi kalan rakibi karşısında zafer elde etti, ama hem çok soğuk olan havada, hem de soğuk soğuk terler dökerek bu zaferi elde etti diye düşünüyorum.

Öncelikle Kaymaklı’yı tebrik ederek yazıma başlamak isterim. Kulübün ismine yakışır bir mücadele örneği sergilediler. Müthiş bir direnç, mücadele, disiplin ve play-outtan kurtulmak istediklerini ispatladılar.

Çok güçlü kadroya sahip Yenicami karşısında hiç sırıtmadılar. Son saniye beraberlik golünü bulmak için atak geliştirip pres yaparken Yenicami taraftarlarına aman çektirttiler.

Maçın kısa özetini aktarmak isterim;

Yenicami maçı 5-3 kazandı. Yenicami 1-0 önde iken Kaymaklı’da Tamen Medrano altıpas içerisinde boş kale yerine topu tribünlere attı beraberliği kaçırdı. Daha sonra karşılıklı gollerle Yenicami 2-1 öne geçtikten sonra Kaymaklı penaltı kazandı her ne hikmetse topun başına yine Tamen Medrano geçti yine gol atamadı. İkinci devre Yenicami 4-2 öne geçtikten kısa süre sonra Kaymaklı’nın penaltısını hakem vermedi ki yardımcı hakeminin penaltı uyarısına rağmen devam dedi. Buna rağmen oyundan hiç kopmayan Kaymaklı Yenicami kalecisi Ercan’ın hatalı pasından kalesinde üçüncü golü gördü fark 1’e indi. 80’inci dakika Kaymaklı’da Bello kırmızı kart gördü takım 10 kişi kalınca daha fazla ateşlendi. Son anda beraberlik golü için tüm hatları ile rakip yarı sahada iken Ünal’ın rakibe korku veren klasik presi ile kaptığı topla Yenicami 5’inci golü buldu ve maç fazlasıyla liderlikte 5 puanlık farkı getirdi.

İşte yukarıdaki bu paragraf maçın özetiydi ve ben kümede kalma mücadelesi veren Kaymaklı başta olmak üzere, büyük stres ve üzerindeki baskıya, ayrıca Kaymaklı’nın etkili oyununa rağmen galip gelen Yenicami kutlarım.

Kaymaklı hemen her hafta 1 eksik veriyor ve bu dün de devam etti. Bello’nun kırmızı kartı, verilen penaltılar verilmeyen penaltı ve fauller aklıma geldiğinde, “hatalı hakemdir” yazmak yerine “futbolcular daha iyi niyetli olmalı” yazmayı tercih ederim. Hani hep İngiltere’yi örnek veriyoruz ya “hakem düdük çalmadan top sürekli oyunda kalarak maç oynanıyor” diye. Futbolcunun iyi niyetli olması esastır bunun için ve dün bu iyi niyetli olsaydı tüm futbolcular daha iyi futbol izleyebilirdik.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı