FutbolSpor

Sırada Halil Turan var


Süper Lig ekiplerinden Mağusa Türk Gücü transferde dur durak bilmiyor

 

SON SÖZÜ HALİL TURAN SÖYLECEK

Son şampiyon Yenicami’den Adil-Halil Uçar kardeşler yanı sıra, Mormenekşe’den Sami Yahat, Cihangir’den Fırat ve İskele’den Arif Uysal’ı kadrosuna katan Mağusa Türk Gücü dün Cihangir kulübü ile Halil Turan transferinde anlaşmaya varırken son sözü bugün Halil Turan verecek

 

Süper Lig’de geride kalan sezona şampiyon olarak başlayan ancak kötü bir sezonu geride bırakan Mağusa Türk Gücü gelecek sezona çok iyi hazırlanıyor.

Genel kurulun ardından başkanlığa gelen Koral Bozkurt ve yönetimi sezon bitmesini başlamadan futbolcu ve teknik direktör transferine başlamıştı.

Bu bağlamda geçtiğimiz sezon ligde kalmayı garantiler garantilemez teknik direktör arayışına başlayan Bozkurt ve ekibi Fırat Canova ile anlaşarak ilk adımı atmıştı.

Canova ile anlaşarak teknik direktörleri Ali Oraloğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek futbolcu transferleri için kolları sıvayan Koral Bozkurt yönetimi öncelikle şampiyon Yenicami’den Adil Uçar ve kardeşi Halil Uçar’ı kadrosuna katmıştı. Daha sonra Mormenekşe’den Sami Yahat ile anlaşan MTG iki gün önce ise ülkemizin iki yıldız futbolcusunu daha renklerine bağlamıştı.

Cihangir kaptanı Fırat ve İskele Gençler Birliği’nden Arif Uysal’ı renklerine bağlayarak çok önemli transferlere imza atan Türk Gücü dün bir bomba daha patlattı.

Cihangir ve ile anlaşan MTG, futbolcu ile görüşme gerçekleştirecek. Geçmişte Cihangir’de de teknik direktörlük yapan Fırat Canova yeni takımı MTG’de eski öğrencilerinden Fırat’ın yanı sıra Halil’i de görmek istiyor. Bu anlamda MTG’nin bugün veya yarın Halil Turan’ı da ikna etmesi bekleniyor.

Bilindiği üzere Mağusa Türk Gücü Başkanı Koral Bozkurt ve ekibi Lefke’nin golcü futbolcusu Kasım Tağman’ı da transfer etmek için yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu transferin de gerçekleşmesi an meselesi.

 

Uçar kardeşler MTG formalarını giydi

Mağusa Türk Gücü’ne transfer olan Adil ve Halil Uçar kardeşler takım formalarını dün giydiler. Başkan Koral Bozurt ile dün ilk toplantılarını gerçekleştiren Uçar kardeşler yeni sezonda sarı yeşilli forma ve MTG camiası için tek hedefin şampiyonluk olduğunu dile getirdiler.

“MTG camiasına laik olmaya çalışacağız”

Hız kesmeden yeni sezon için transferlerine devam eden MTG’nin yeni oyuncuları Halil ve Adil Uçar kardeşler sarı yeşilli formayı giymekten onur duyduklarını dile getirerek, şampiyonluk için gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını söylediler. Uçar kardeşler başarılı olup gerek yönetime gerekse de MTG camiasına laik olmaya çalışacaklarını belirtti.

Bozkurt: Camiamıza hayırlı olsun

Daha önceden anlaşarak Halil ve Adil Uçar’ı renklerine bağladıklarını belirten MTG Kulüp Başkanı Koral Bozkurt Uçar kardeşlerin kulübe ve camiaya hayırlı olmasını diledi.

MTG tüzük değişikliği

Mağusa Türk Gücü tüzüğünü günün koşullarına uyarlamak için tüzük değişikliği gündemi ile genel kurula gidiyor.
Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nde yönetimin değişmesinin ardından bir süreden beri devam eden çalışmaların sonuçlandırılıp, kulüp tüzüğünün gerekli değişikler yapılarak günün koşullarına yanıt verebilecek şekilde düzenlenmesine olanak sağlamak amacı ile Tüzük Genel Kurulu yapılmasına karar verildi.
Alınan karar uyarınca MTG Tüzük Genel Kurul’u 20 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de Mağusa Türk Gücü Lokali’nde gerçekleştirilecek.

 Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı