Diğer SporlarSpor

“Sezonluk değil, ömürlük kulüp”

Doğu Akdeniz Üniversitesi erkek voleybol takımı, antrenör Ecevit Cankat yönetiminde çalışmalarına başlarken, önemli bir sloganla lige giriyor

 

“HEDEF BELLİDİR”:

Cankat: DAÜ olarak voleybolda, yıldız, genç, büyük kadın ve büyük erkek takımları olarak, hedefimiz tüm branşlarda şampiyon olmaktır. Bu yıl, büyük erkeklerde genç bir kadro ile mücadele edeceğiz

Tonguç KOTAK

Voleybol Büyük Erkekler Liginin güçlü takımı Doğu Akdeniz Üniversitesi yeni sezonu gençleşen kadrosu ile açtı.

Antrenörlüğünü Ecevit Cankat’ın yapacağı takımda bu yılki kadroda okul yönetiminin politikası doğrultusunda genç oyuncular görev yapacak.

 

Cankat umut dolu

Bu yıl da Ecevit Cankat’ın çalıştıracağı Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde “sezonluk değil, ömürlük kulüp” sloganı belirlendi.

Cankat yeni sezondan beklentilerini Havadis’e açıkladı. Cankat şunları söyledi:

“Büyük kurum olarak manifestonuzu uzun yıllar için planlamalısınız. Biz DAÜ olarak voleybolda yıldız, genç, kadın ve büyük erkek takımları olarak çok uzun yıllardır yer almaktayız. Hepsinde şampiyon olduğumuz da olmuştur. Yarışma psikolojisinde her zaman kazanmak şampiyon olmak vardır. Ancak başka sorumluluklarımızın da olduğu bir gerçektir. Sporcularımızı kazanmaya çalışırken her yol mübahtır ilkesini değil, kazanmak için çalışmak, ahlaklı ve sportmence mücadele etmenin gerekliliğini öğretmek en büyük sorumluluğumuzdur. Bu karakter DAÜ’lü olmaktan gelir.
Büyük erkek takımı olarak bu yıl kadromuz çok gençleşti. Takımda Salim, Oğuzhan ve Faruk bu yıl Üniversiteye başladı.  Eski kadromuzdan Ferdi ve Kaptanımız Cemal Astan çok karakterli bir duruş sergiledi ve kadromuzda kaldılar. Kemal Derebey aramıza döndü. Her zaman olduğu gibi bu yılki hedefimiz şampiyonluk. Yeni bir yabancımız var bu yıl. Katar Milli takımı oyuncusu Mohammad Gamma aramıza katıldı. Philip ise henüz gelemedi. Askerlik hizmetini tamamlayıp Ekim’in ilk haftası aramızda olacak.”dedi

 

“İdmanlarımız başladı”

Çalışmalar konusunda da bilgi veren Cankat, “Çalışmalarımıza haftada 5 antrenman ile başladık. Havamız gayet iyi. Oyuncularımızda gençliğin verdiği başarıya açlık ve hırs hat safhada. Bu da çok büyük bir artı bizim için. Modern voleybolun tüm gereklerini yerine getirip seyir zevki yüksek bir oyun hedefliyoruz. Bilmiyorum nasıl olur ancak federasyonumuzun da bu heyecana biraz daha katkı koymasını beklemekteyiz. Salonlara seyircinin gelmesiyle bu heyecan daha da güzelleşecektir.
Ekip olarak, Müdürümüz Cemal Konnolu’ ya 25 yılı aşkın suredir göstermiş olduğu, gerek sahalarda gerekse perde gerisindeki hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu arada diğer antrenör arkadaşlarım Serpil Kayalp, Hasan Kudenler, Talat Şentürk’ e yeni sezonda basarılar dilerim.”dedi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı