Magazin

Sezgin, sahalardan sahnelere transfer


 İLK SİNGLE ÇALIŞMASINI ÇIKARDI:

Ülkemizin futbol 1. Lig’inde de forma giyen futbolcu Sezgin Can, yaşadığı talihsiz sakatlığın ardından konservatuvar eğitimi alarak sahnelere yöneldi ve ilk single çalışması “Kalbim Saçmalıyor”la müzik dünyasındaki yerini aldı.

Sahne dünyasının vazgeçilmez seslerinden Bursalı yorumcu Sezgin Can, ilk single çalışması “Kalbim Saçmalıyor”u kısa süre önce dinleyicisinin beğenisine sundu. Enerji dolu şarkısıyla büyük beğeni toplayan Sezgin Can’ın yeşil sahalardan müzik dünyasına, dolayısıyla sahnelere transfer olduğu ortaya çıktı. Küçük yaşlarda İznik Spor’da başladığı futbol kariyerine Bursaspor alt yapısında devam eden, oradan da Uşak Şekerspor’a transfer olan Sezgin Can, yeşil sahalardaki profesyonel futbol yaşantısını son olarak KKTC 1. Ligi’nde sürdürdü.

Ancak talihsiz bir sakatlık geçirerek yeşil sahalardan uzak kalan Sezgin Can, iyileştikten sonra takımına dönse de tekrar nükseden sağlık sorunu nedeniyle futbol yaşantısını noktalamak zorunda kaldı. Bunun üzerine aldığı radikal kararla çocukluk yıllarından beri çok sevdiği müziğe yönelen Sezgin Can, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Devlet Konservatuvarı sınavlarına girip iyi bir dereceyle kazandı.

Müzik eğitimini Türkiye’nin en köklü kurumlarından birinde aldıktan sonra müzik dünyasına adım atan Sezgin Can, uzun yıllardır sahnelerde adeta fırtına gibi esiyor. İlk single çalışması “Kalbim Saçmalıyor” ile de başarısını perçinleyen Sezgin Can, zaman zaman yeşil sahaları özlese de, sahnede sevenleriyle birlikte şarkılarını söylerken kendini dünyanın en mutlu insanı olarak hissettiğini söylüyor.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı