Güney KıbrısKıbrısManşet

Seri katil tecavüzcü de çıktı


Güney Kıbrıs’ın ilk seri katili gözüyle bakılan RMMO subayı Nikos Metaksas, yoğun güvenlik önlemleri altına dün Lefkoşa Rum Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Metaksas aleyhine, bir kadına tecavüz ettiği suçlaması getirildi

“TECAVÜZ ETTİ, VİDEOYA ALDI”: Soruşturmayı yöneten polis memurlarından Neofitos Siailos, yabancı uyruklu bir kadının 30 Nisan 2019’da, Nikos Metaksas’ın kendisine 2017 yılında tecavüz ettiğini ve olayı videoya aldığına dair şikayette bulunduğunu mahkemeye aktardı

 

İKİNCİ CESEDE ULAŞILDI: Seri cinayetle ilgili soruşturma çerçevesinde, ABD’den gelen sonar cihazıyla gölde arama yapılmaya başlanmış ve cihaz, dün öğleden sonra valize benzeyen bir nesne tespit etmişti. Valiz, göle giren bir dalgıç tarafından çıkarılırken, içerisinde çürüyen bir cesedin bulunduğu belirlendi.

 

Güney Kıbrıs’ta, ikisi çocuk, yedi kişiyi öldüren RMMO subayı Nikos Metaksas, dün Lefkoşa Rum Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Rum haber kaynakları, yoğun güvenlik önlemleri altına mahkemeye çıkarılan Metaksas aleyhine, bir kadına tecavüz ettiği suçlamasının da getirildiğini duyurdu.

Soruşturmayı yöneten polis memurlarından Neofitos Siailos mahkemeye, yabancı uyruklu bir kadının 30 Nisan 2019’da, kendisine 2017 yılında tecavüz ettiğini ve olayı videoya aldığına dair şikayette bulunduğunu aktardı.

Siailos, ismi belirtilmeyen kadının, tecavüzün gerçekleştiği sene 19 yaşında olduğunu ve Metaksas’ın kendisini, fotomodel olarak kullanmak vaadiyle yanına çağırdığını, fotoğraflarını çektikten sonra da tecavüz ettiğini söylediğini belirtti.

Mahkemeye avukatsız çıkan Metaksas’ın tutukluluk süresi 8 gün daha uzatılırken, Metaksas herhangi bir itirazda bulunmadı, soru da sormadı. Yargıcın “Kendinizi siz mi savunacaksınız?” sorusuna da “evet sayın yargıç” diye cevap verdi.

İkinci cesede ulaşıldı

Rum haber kaynakları, Rum Polisi Basın Sözcüsü Andreas Angelidis’in, Kırmızı Göl’de, dün, içerisinde ceset bulunan bir valize daha ulaşıldığını açıkladığını duyurdu.

Seri cinayetle ilgili soruşturma çerçevesinde, ABD’den gelen sonar cihazıyla gölde arama yapılmaya başlanmış ve cihaz, dün öğleden sonra valize benzeyen bir nesne tespit etmişti.

Valiz, göle giren bir dalgıç tarafından çıkarılırken, içerisinde çürüyen bir cesedin bulunduğu belirlendi.

 

 


Başa dön tuşu