Kıbrıs

Seri cinayet olayında yeni bir göl mercek altındaKıbrıs’ın güneyinde işlenen seri cinayetlerin zanlısı N. M.’nin bilgisayar ve cep telefonu arşivlerini inceleyen Rum polisinin, zanlının bir başka maden gölünü daha sıklıkla ziyaret ettiğini tespit ettiği bildirildi.

Politis gazetesi: “Bir Başka ‘Kırmızı Göl’ Daha” başlığı altında verdiği haberinde, ikisi çocuk 7 kişiyi öldürdüğünü itiraf eden ancak başka bir cinayet işlemediği iddiasında bulunan zanlı hakkında Rum polisinin yeni verilere ulaştığını yazdı.

Habere göre Rum polisi, zanlının bilgisayar ve cep telefonunda yaptığı incelemeler sırasında, zanlının cep telefonunun, Lefkoşa’nın güneyinde bir başka maden gölünde sinyal verdiğini tespit etti.

Rum polisi incelme sonrasında, zanlının, uzun zamandır faaliyette olmayan “Mathiati” (Matyat) köyündeki maden ocağında bulunan ve “Kokkinoandoni” ismini taşıyan maden gölünü sık sık ziyaret ettiğini tespit etti.

Gazete, söz konusu gölün, “Mitsero” madenindeki “Kırmızı Göle”çok benzediğini ve bölgede araştırma yapılmasının söz konusu olduğunu vurguladı.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı