FutbolSpor

Serhan Yeşilova’da

Doğan Türk Birliği ile M.A Yeşilova’nın, Çetinkayalı Serhan’ı renklerine bağlamak için girdikleri rekabeti Yeşilova kazandı

BONSERVİSİ YEŞİLOVA ALDI: Serhan Önet’in transferiyle ilgili olarak, Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobulu’nun önerisine karşılık, Çetinkaya’nın talebi üzerinde anlaşma sağlanamaması sonucunda, Merit Alsancak Yeşilova yönetimi Çetinkaya’dan, Serhan Önet’in bonservisini almayı başardı.

 

Coşkun KUTAY

 

Çetinkaya’nın başarılı futbolcusu Serhan Önet’e, kulübü nezdinde Merit-Alsancak Yeşilova talip olmuştu. Bu arada yeni sezona şampiyonluk parolasıyla girmek isteyen Doğan Türk Birliği de, oluşturmayı düşündüğü iddialı kadrolarına Serhan Önet’i de dahil etmek istemekteydi.  Doğan yönetiminin Serhan Önet ve kulübü Çetinkaya ile “dirsek temasını” sürdürmeye başlaması konunun bir kör düğüm haline gelmesine neden oldu.

 

Teklifler üzerinde

anlaşma sağlanamadı

Serhan Önet’in, 2015-16 sezonunda sarı lacivertli formasını giydiği Doğan Türk Birliği’nde oynamak istediğini Çetinkaya Kulübü Divan Başkanı Bülent Dizkarlı’ya belirtmesi, ‘Transfer ibresinin’ Doğan Türk Birliği lehine dönmesine neden oldu. Ne var ki, geçtiğimiz çarşamba günü bir araya gelen taraflardan, Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobulu’nun önerisine karşılık, Çetinkaya’nın talebi üzerinde anlaşma sağlanamaması, Serhan Önet transferinin “Askıya” alınması sonucunu doğurdu.

 

İlk yıl kiralık, daha sonraki

 sezon satış opsiyonlu

Doğan Türk Birliğinden kaynaklanan bu duraklama sürecinde transfer atağına kalkan M. A. Yeşilova Yönetimi, Çetinkaya’dan, Serhan Önet’in bonservisini alarak renklerine bağladı. Serhan Önet bu anlaşmayla; ilk yıl kiralık, ondan sonraki sezonda ise, satış opsiyonlu statüde oynayacak.

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı