“Seni parça parça keser öldürürüm”   - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

“Seni parça parça keser öldürürüm”  

Lefkoşa’da eşini dövüp öldürmekle tehdit ettiği gerekçesi ile tutuklanan zanlı Mustafa Yaramaz, dün yargıç huzuruna çıkarıldı. Polisin iddiasına göre, zanlının eşine yönelik tehdit söylemleri kan dondurucu:

Evrim KAMALI


Lefkoşa’da eşini dövüp öldürmekle tehdit ettiği gerekçesi ile tutuklanan zanlı Mustafa Yaramaz, teminat talebi ile dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Cemile Özfadıl, zanlı Mustafa Yaramaz’ın 10 Kasım 2019 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen “Şiddet tehdidi”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlarından tutuklandığını belirtti.

Özfadıl, zanlının eşi S.Y’ye aralarında çıkan tartışma sonucu, “adanın görmediği cinayeti işler seni parça parça keser öldürürüm” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu ve dövdüğünü ardından da cep telefonu yere vurarak kırdığını kaydetti.

Polis memuru Özfadıl, ayrıca zanlı Mustafa Yaramaz’ın evdeki bebek banyosu ve teleskopa tekme vurup, kırılmalarına sebebiyet verip, hasara uğrattığını anlattı.

Polis memuru Cemile Özfadıl, zanlının aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Cemile Özfadıl, zanlının Akova’da annesine ait evde kalabileceğini beyan edip, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispatı vücutta bulunması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması, 3 bin TL, nakdi teminat yatırması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. Sağer, ayrıca zanlının Akova bölgesinden izinsiz ayrılmamasına da emir verdi.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar