KıbrısManşet

“Sen şoför biz çocuk, bizi koru”


Trafik haftası kapsamında yapılan “Trafikte Beni Fark Et” yürüyüşleri çerçevesinde çocuklar bu kez Lefke’den ses verdi

Gürsel KARAGÖZLÜ

KKTC’nin kanayan yarası haline dönüşen trafik çarpışmalarına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla Lefke’de ” Trafikte Beni Fark Et”  sloganıyla yürüyüş düzenlendi.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği tarafından düzenlenen yürüyüşe, Lefke İstiklal İlkokulu, Yedidalga İlkokulu, Yeşilyurt İlkokulu ve Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

Öğrencilerin, ” Alkole ve Sürate Yenilmeyin”, ” Çocukların Yeri Arka Koltuktur”, ” Trafikte Yaralanmak İstemiyoruz”, ” Üst Geçit İsteriz”, ” Sen Şoförsün, Biz İse Çocuk, Bizi Koru” yazılı pankartlar taşıdığı yürüyüş, Lefke İstiklal İlkokulu önünden başladı.

Bando eşliğinde ve çalınan düdüklerle Lefke çarşısı boyunca devam eden yürüyüş belediye önünde tamamlandı.

Avcı: Kazasız bir ülke temenni ediyorum

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, etkinlikte yaptığı konuşmada, KKTC’de çocukların rahat rahat yürüyebileceği, bisiklet sürebileceği, araçta rahat seyahat edebileceği ortamların henüz oluşturulamadığını kaydederek, bu konulardaki eksikliklerin giderilmesi gereğine vurgu yaptı.

Avcı, çocukların büyüklerini trafik kurallarına uymaları konusunda uyarmasının önemine değinerek, kazasız bir ülke temenni etti.

 

Çorba: Eğitim şart

Lefke İstiklal İlkokulu Müdür Muavini İpek Çorba da etkinliğin çok anlamlı olduğuna işaret ederek, trafik konusunun çok önemli olduğunu ve trafik kazalarının önlemenin temelinde eğitim olduğunu vurguladı.

 

İneci: Çocuklar her zaman birer uyarıcıdır

Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Sorumlu Öğretmeni Esma İneci de çocukların yaptığı etkinlikle trafik kurallarına uyulması gerektiğine bir kez daha dikkat çektiklerini kaydederek, çocukların her zaman birer uyarıcı olduğunu söyledi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı