KıbrısManşet

“Sen benim çocuğumun canını aldın”Trafik çarpışması neticesinde İlter Taşpınar’ın ölümüne sebep olmaktan tutuklanan Fatma Yakupoğulları dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Taşpınar ailesi de mahkeyi izledi. Gözyaşlarına boğulan anne Taşpınar, isyan etti
Evrim KAMALIYeniceköy Kavşağı’nda karşı şeride geçip, 27 yaşındaki İlter Taşpınar’ın kullandığı arabaya çarparak, Taşpınar’ın ölümüne neden olan 50 yaşındaki Fatma Yakupoğulları, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren Müfettiş Muavini Mehmet Özatılgan, 10 Mart 2019 tarihinde saat 16.15 sıralarında Lefkoşa – İskele Anayolu 4-5 kilometreleri boyunca GS 918 plakalı arabası ile doğu istikametine doğru seyreden Fatma Yakupoğluları’nın Yeniceköy Kavşağı’na yaklaştığında dikkatsizliği sonucu yolun sağına geçerek o esnada karşı istikametten gelen İlter Taşpınar’ın kullandığı PR 959 plakalı arabanın önünü tıkadığını ve arabaların çarpıştığını anlattı.

Mehmet Özatılgan, çarpışma sonucu arabaların yolun sağından çıktığını belirtti. Özatılgan, çarpışma sonucu her iki sürücünün ve PR 959 plakalı arabada yolcu olan Umut Çavuşgil’in 112 Acil Servis ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını anlattı.

Özatılgan, İlter Taşpınar’ın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirterek, Umut Çavuşgil’in aynı gün taburcu olduğunu söyledi.

Zanlı Fatma Yakupoğluları’nın 11 Mart’ta saat 00.30’da taburcu olduğunu söyleyen Özatılgan, zanlının hastanede polise, “Ön yolcu koltuğundaki cep telefonumu almaya çalışırken sağ şeride geçip, kaza yaptım” beyanında bulunduğunu mahkemeye aktardı.

 

“16 kişiden ifade alındı”

Özatılgan, 16 kişiden ifade alındığını ancak soruşturmanın devam ettiğini belirtti, zanlının bir gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

“Çocuğumun canını aldın”

Mahkemeye İlter Taşpınar’ın annesi, kız kardeşi ve yakın akrabaları da geldi. Anne, “Sen benim çocuğumun canını aldın” diyerek, ağladı.

Başa dön tuşu