Köşe Yazarları

Savaş Tamtamcıları


İç siyasette başarı sağlayamayan “dün dündürcüler” derin denizlerde iş karıştırmaya ve suyu bulandırıp, başarısızlıklarını hamaset ve şovenizm ile örtmeye, saklamaya, gizlemeye çalışmaktadırlar.

Nafile! Bu halk bu bayat oyunu yutmaz!

Geçmişte çok gördük. Boş yere taklit etmeye çalışmayınız. Rol yapmayınız. Ruhani liderleriniz bu ucuz oyunları çok uygulamaya koydular. Seçim öncesi vermiş olduğunuz hiçbir sözü tutamamanın, her dediğinizin tersini yapmış olmanın utancını, başka bir utançla gideremezsiniz.

Toplumlar arasına; kin, nefret, düşmanlık tohumları ekerek dünyalı olamaz, insanlık karşısında haklılık kazanamazsınız. Ancak, yanlarında çıraklık ettiklerinizin ucuz oyunlarına yarenlik etmiş olursunuz.

Yıllarca masada oturup görüştüklerinizi şimdi inkar ediyor ve tersini savunuyor, foyanızı meydana çıkarıyorsunuz. Maskeleriniz her geçen gün düşüyor ve gerçek, çirkin yüzünüz tüm çıplaklığıyla görünüyor.

Amaç oyun bozuculuğu yapmak. İnsanlara korku salmak. Başarısızlığınıza, yalanlarınıza kılıf uydurmak. Dikkatleri başka yöne çekmek. İlerlediğiniz hedefe varabilmek için zaman kazanmak.

Başaramayacaksınız! Başınızdaki uyduruk takke artık düştü. Yalancı çoban misali tüm fişeklerinizi kullandınız. Kurgularınıza, takkiyelerinize, sol gösterip sağ vurmalarınıza, yalanlarınıza, şovlarınıza artık kimseyi inandıramazsınız.

Gerçek yüzünüzün ortaya daha fazla çıkmasına ve daha çok görünür kılınmanıza olan katkılarımız elbette sürecektir. Hiç kuşkunuz olmasın. Tüm dediklerinizin tersini yapan “uydurukçu” siyasetçiler olarak “filler mezarlığı” tüm haşmetiyle sizleri bekliyor olacaktır!

Savaş çığırtkanlığı, nefret tellallığı, “Hitlervari” saçmalıklar kurtarıcınız olamayacaktır. Çırpındıkça, başarısızlığınızın galebesini alacak ve karanlık sulara gömüleceksiniz. O sular ki; içerisinde bir kaşık suda fırtına koparmaya çalıştığınız derin sular! Platformlu, sondajlı, denizaltılı, belalı sular!

Çalınız savaş tamtamlarınızı! Ne de olsa çıkan savaşta sizler ölmeyeceksiniz. Sığınacağınız kuştüyü mekanlardan atıp tutacak, bir kanlı tarih daha yazacaksınız. Olan yine sizlerle aynı güvertede olmayanlara olacak.

Aslınıza döndünüz. İçinizdeki karanlığı ortalığa salmakta bir sakınca görmüyorsunuz. Az kaldı. İlk seçimde, söylediklerinin tam tersini yapanlar barajı bile geçemeyip, beslendikleri derin sularda boğulacaklar.

İşte bunlardır melek yüzlü şeytan olanlar!

Bu melek yüzlü şeytanlar, akacak olan her damla kanın da sorumlusu olacaklar. Buraya not düşelim de bir yerlerde dursun!


Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı