KıbrısManşet

Sahilde köpek vahşeti

İskele sahillerinde nesli tükenmek üzere olan anaç Caretta Carettalar ve yumurtalarından çıkmaya hazırlanan yavrular başıboş köpekler tarafından telef edildi

Eniz ORAKCIOĞLU

İskele’de Sarkon Villaları’nın bulunduğu bölgedeki sahilde yürüyüş yapan vatandaşlar gördükleri manzara karşısında isyan ettiler. Nesli tükenmekle karşı karşıya olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağaları yumurtlamak için çıktığı sahilde başı boş kopekler tarafından telef edildi.

Başı boş köpekler sahilde bulunan Caretta Caretta yuvalarını da talan ederek, yumurtadan çıkmaya çalışan minik kaplumbağalar henüz doğmadan telef edildi.

Ülke değerlerimizi koruyalım

Bu manzara karşısında üzüntülerini gizleyemeyerek, Havadis’i arayan duyarlı vatandaş canının andığını ve nefes almakta zorlandıklarını söyledi. Bu durum karşısında devletin koruyucu önlemler alması gerektiğini, bu manzaraların bir kez daha yaşanmaması için yetkililerin konuyla alakadar olmasını isteyen vatandaş, nesli tükenen ve ülkemizin güzelliklerinden ve değerlerinden biri olan Caretta Carettaların elden geldiğince korunmasını istedi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı