KıbrısManşet

Safa Ailesi’nin Acı KaybıZeren Safa Salı günü son yolculuğuna uğurlanıyor.Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa’nın kardeşi, kıymetli büyüğümüz Mustafa Zeren Safa 15 Eylül de hayata gözlerini yumdu. Pazartezi günü Londra Suleymaniye camii’nde kılınacak cenaze namasının ardından naaşı vatanı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne getirilecek olan Safa Salı günü öğle namazına müteakip Lefkoşa kabristanlığında son yolculuğuna uğurlanacak.
Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa’nın kardeşi, Star Kıbrıs Medya Grubu Londra temsilcisi Mihrişah Safa’nın eşi ve Emre Zeren Safa’nın babası, Mustafa Zeren Safa 15 Eylül’de hayatını kaybetti.

Safa bir süreden bu yana Londra’da Harley Street Clinic’te tedavi görüyordu. 15 Eylül Perşembe akşamı saat 23.10’da, hayata gözlerini yumdu.Aile bireylerinden alınan bilgiye göre Safa için ilk olarak 19 Eylül Pazartesi günü Londra Süleymaniye Camii’nde Londra saatiyle saat 14’te cenaze namazı kılınacak.

Safa’nın naaşı daha sona olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne getirilecek ve doğduğu yer olan Lefkoşa’da, 20 Eylül Salı günü İsmail Safa Cami’inde öğle namazina müteakip Lefkoşa kabristanlığına annesi Vedia hanım ile babası İsmail Safa bey’in yanına defnedilecek.

Mustafa Zeren Safa 31 Temmuz 1945 yılında Lefkoşa’da dünyaya gelmişti.

Safa ilköğrenimini Kibris’ta 5 değişik okulda görmüştü. Orta ve Lise öğrenimini ise Lefkoşa İngiliz Okulunda tamamlamıştı.

18 yaşında Londra’ya gitmişti.

1967-1969 yılları arasında GCSE ve A Level ‘dan sonra sırasıyla, “City University”,”Institute of Chartered Accountants”,”Institute of Taxation” bölümlerini bitirdi .

BU tarihten itibaren kendi mali müşavirlik firmasını açtı ve o günden bu yana kendi firmasında çalişti.

Avrupa Vergiler Kurumu sınavlarına girerek, sertifika aldı. Avrupa’da iş yapan firma ve şahıslar için bu konuda “consultancy ve advice license” verme hakkına sahip oldu.

Başa dön tuşu