MüzikSanat

Rüya TANER Fas’ın başkenti RABAT’ta


Konser Piyanist Rüya Taner , geçen hafta ( 21 – 24 Ekim 2018 ) Estonya’da T.C. Estonya / Tallinn Büyükelçiliği ile Estonya Devlet Müzik Akademisi ‘ nin daveti, işbirliği ve katkısı ile “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı ” çerçevesinde birçok yabancı Diplomat, davetli ve sanatseverin katılımı ile gerçekleşen , büyük ilgi ve beğeni ile izlenen başarılı resitali sonrasında ” Estonya Devlet Müzik Akademisi’ nde ” Virtüoz derecesindeki piyanistlere vermiş olduğu ” Masterclass ” ( Ustalık Sınıfı ) derslerinden sonra , 30 Ekim Salı, 2018 günü Fas’ ın başkenti Rabat şehrine gidiyor.

Rüya Taner 31 Ekim 2018, Çarşamba gün saat 20.00 de Rabat’ ta ” 29 Ekim Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Programı ” çerçevesinde T.C. Rabat Büyükelçiliği ve Fas Krallığı Kütüphanesi işbirliği ve katkıları ile ” Kütüphane Salonunda ” bir resital verecektir.

Rüya Taner Rabat’ ta ayrıca , 1994 yılında başlayan ve her iki yılda bir gelenekselleşen , ve her yıl olduğu gibi bu yıl da 01-08 Kasım 2018 tarihleri arasında 13.cüsü düzenlenmekte olan ” Prenses LALLA MERYEM Uluslararası Piyano Yarışmasında ” birçok ülkenin ünlü piyanislerinden oluşan jüriye Türkiye’ yi temsilen katılacaktır. Bir hafta sürecek yarışmada bu yıl ilk kez katılmakta olan Türkiye yanında Fransa, İtalya ,Macaristan , Portekiz, Romanya , Brezilya ve Morocco’dan ünlü piyanistler de ülkelerini temsilen görev alacaklardır.

Fas / Rabat’ta düzenlenen bu yarışmaya her yıl en az 30 ülkeden 100 üzerinde ( Genç Piyanist kategorisinde 10-25 yaş arası ve Virtüoz kategorisinde 32 yaşa kadar ) piyanistler katılmaktadırlar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı