KıbrısManşet

Rezervasyonlu yolcular PCR sonucunu otelde bekleyecek


Hükümet, PCR ile ülkeye gelişler konusunda bir değişiklik daha yaptı. Rezervasyonlu yolcular PCR sonucunu otelde bekleyecek

Hükümet, PCR ile ülkeye gelişler konusunda bir değişiklik daha yaptı. 20 yolcunun karantinaya girmeyi reddederek, geldiği uçakla geri dönmesinin ardında otelcilerden baskı yiyen hükümet bir kez daha kuralları revize etti.

“Otelde tam izolasyon”

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre KKTC’ye otel rezervasyonlu gelen turistler PCR test sonucunu otelde bekleyebilecek. Başbakanlık açıklamasında turistlerin tam izolasyonlu bir şekilde bekleyeceğine dikkat çekildi.

Sorumluluk otellerin

Açıklama şöyle: Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘pandemi’ kapsamına alınan corona virüsü salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler çerçevesinde ülkemizde turizm faaliyetlerinin güvenli ve sağlıklı bir zeminde gerçekleştirilebilmesinin sağlanması amacıyla bazı düzenlemeler hayata geçirilecektir. Kontrollü olarak turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir süreç içerisinde yeniden başlatılırken toplum sağlığının da korunmasının büyük önemi bulunduğu bilincinden hareketle, kara, deniz ve hava sınır kapılarından giriş yapacak olan Otel rezervasyonlu turistler ülkeye girişlerinde PCR testleri yapıldıktan sonra test sonucunu beklemek üzere rezervasyon yaptırmış olduğu otele gönderilecekler ve test sonucu çıkana kadar konaklayacakları otel içerisinde gözetim altında tutulacaklardır. Gözetim altında bulunan turistlerin aynı ortamda bulunanlarla temas etmemeleri ve otelden dışarı çıkışlarına izin verilmeyerek halkla bir araya gelmemesi için de gerekli tüm tedbirler otel tarafından alınacak ve Otel işletmelerinin sorumluluğunda uygulanacaktır.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı