Rallide heyecanlı bekleyiş

24 Mayıs 2018 Perşembe | 13:33
ralli

3 GÜNLÜK YARIŞ:

Gülgün Süt’ün ana sponsoru olduğu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tek uluslararası nitelikteki motorspor organizasyonu olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde bu yıl 36 ekip start alacak. 1-3 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan yarışlar, Girne, Tirmen, Esentepe, Lefkoşa, Balıkesir, Serdarlı ve Görneç’te gerçekleşecek

 

Gülgün SÜT’ün ana sponsoru olduğu Kuzey Kıbrıs Rallisi 1 Haziran’da başlıyor.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en önemli motorspor organizasyonu olan Kuzey Kıbrıs Rallisi, bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonası takvimine “Akdeniz Rallisi” adıyla dahil oluyor.

 

Etaplar

1-3 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan yarışlar, Girne, Tirmen, Esentepe, Lefkoşa, Balıkesir, Serdarlı ve Görneç’te gerçekleşecek.

1 Haziran Cuma gecesi Girne Yat Limanı’ndan start alacak olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde ilk gün Girne Şehir içi Etabı geçilecek.

Servis Alanı’nın Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda olacağı rallide ekipler, 2 Haziran Cumartesi günü Tirmen ve Esentepe etaplarını ikişer kez, Lefkoşa Surlariçi’nde bulunan özel seyirci etabını da bir kez geçip günü noktalayacak.

Rallinin son günü olan 3 Haziran Pazar günü, sırası ile Balıkesir, Serdarlı ve Görneç özel etaplarını ikişer kez geçecek olan ekipler, rallinin finişi için yine Girne Yat Limanı’na gidecekler. Toplam uzunluğu 454.45 kilometre olacak olan rallide, toplam 112.38 kilometrelik 7 özel etap bulunuyor.

 

36 ekip start alacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tek uluslararası nitelikteki motorspor organizasyonu olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde bu yıl 36 ekip start alacak.

Türkiye Historic Şampiyonası kayıtlarının 25 Mayıs Cuma gününe kadar devam edeceği açıklanırken, Girne’de gerçekleşecek özel etapta da 5 yarışmacı start alacak.

 

Sponsorlar

Bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonası çatısı altında düzenlenecek olan “Kuzey Kıbrıs Rallisi”nin ana sponsoru Gülgün SÜT olurken, KKTC Turizm Bakanlığı, Spor Dairesi, Lefkoşa Türk Belediyesi ve Girne Belediyesi’nin büyük katkıları ile organize edilecek. Diğer sponsorlar ise şöyle: Şeker Sigorta, Rocks Hotel, Motul, Kitkat, Capital Radio, PİKO Ajans ve Reklamcılık, Car Assist, Nethouse, Akgünler Denizcilik, Alpet, Fina, Major, Polaris, Kombos, BigBox

 

Kuzey Kıbrıs Rallisi Kayıt Listesi

Takım İsmi                           Pilot                  Co-Pilot                Araç            Sınıf

1.Ford Motorsport Turkey    Yağız Avcı         Onur Vatansever   Ford Fiesta R5      2

2.BC Vision Motosport        Burak Çukurova  Vedat Bostancı    Skoda Fabia R5     2

3.BC Vision Motosport        Erkan Güral        Burak Koçoğlu     skoda Fabia R5      2

4.GP Garage My Team        Hakkı Ağaoğlu      Erkan Güleren     Peugeot 200 S2000                                2

5.Ford Motorsport Turkey   Deniz Fahri         Barış Kalfaoğlu      Ford Fiesta R5       2

6.Ford Motorsport Turkey   Bora Manyera      Cem Çerkez         Ford Fiesta R5       2

7.Denner Rally Team           Deniz Denner      Ömer Topçu         Skoda Fabia R5     2

  1. –                                 Cevdet Alptürk   Mustafa Yücener      Ford Fiesta S2000   2

9.GP Garage My Team       Mustafa Çakal     mehmet Köleoğlu     Mit. Lan. Evo IX     N

10.EVOBT Rally Team          Uğur Soylu        Kerim Tar              mit. Lan. Evo IX     N

11.Macila Rally Team            Fikri Macila         A.Buzlukcuoğlu       Mit.Lan.Evo X R4   2

12.Ford Motorsport Turkey  Ümit Can Özdemir B.Memişyazıcı       Ford Fiesta R2T    4

13.Ford Motorsport Turkey   K.Karamanoğlu    C.Bakançocukları   Ford Fiesta R2T   4

14.Ford Motorsport Turkey   İsmet Toktaş       Sedat Bostancı      Ford Fiesta R2T  4

15.Ford Motorsport Turkey   Cem Alakoç         Yusuf Çelik            Ford Fiesta R2    4

16.Ford Motorsport Turkey   And Sunman       Efe Ersoy             Ford Fiesta R2      4

  1. –                                    Gürol Baranlı        Belirtilmedi           Subaru Impreza     N
  2. –                                    Mehmet Çocuk     Ahmet Akbıçak      Mit. Lan. Evo IX     N

19.Nethouse Rally Team       Mehmet Kamiloğlu  Rasım Çetinkaya      Mit.Lan. Evo X   1

20.Macila Rally Team           Cahit Yetkili           Harun Çakır              Mit. Lan. Evo IX  N

  1. –                                   Sadık Bilgimer      Ömer Akbelen            Mit. Lan. Evo IV  1

22.Nethouse Rally Team       Murat Aşık          Ali Kiremitcioğlu        Mit. Lan. Evo X     N

23.Karaoğlan Rally Team      Mehmet Karaoğlan    Mehmet Coşar      Mit. Lan. Evo IX    N

  1. –                                    Serhan Tan            Başak Sezinler       Subaru Impreza   N

25.Nethouse Rally Team       Özhan Karaduman Serdar Kumru         Fiat Palio             4

  1. –                                    Yusuf Cambaz       Mazhar Ünal          Honca Civic           4
  2. –                                     İbrahim Kara        Mehmet Çağla       Ford Fiesta R2       4
  3. –                                     Asaf Akçın            Vural Vurur          Mit. Lan. Evo VIII   N
  4. –                                     Selen Bilgimer       Mustafa Kandır      Mit.Lan. Evo III     1
  5. –                                     Oktay Çocuk         Hüseyin Çocuk      Mit. Lan. Evo VI    1
  6. –                                     Gerçek Sunman     Bahar Sunman      Fiat 131             H1
  7. –                                     Nuvit Karakaşlı      Tuğkan Erden       Volkswagen Gti    H1
  8. –                                    Serhat Karaoğlan   İsmail Karataç        Tomcat              T2
  9. –                                     Ahmet Esendağlı    Veli Esendağlı        Suzuki Vitara      T1
  10. –                                      Cemal Arsal          Mehmet Demirağ  Mit. Evo. Pajero    T2
  11. –                                      Serkan Bolçocuk    M.Kasımoğlu          Tomcat             T2

 

Girne Şehir İçi Etabı

  1. –                                 Hasan Reyhan               –             Mit. Lan. Evo VII       SSS
  2. –                                 Kemal Topçuoğlu   Güzide Şonya    Honca Civic               –
  3. –                                 Hasan Altıntaş       Belirtilmedi       Impreza                   SSS
  4. –                                 İbrahim Aydoğanlı  Güliz Aydoğanlı  Nissan Skyline         SSS
  5. –                                 Ahmet Bağrıaçık     Huri Bağrıaçık    Nissan Skyline R33  SSS