BasketbolSpor

Potada “Kupa” gecesiYDÜ İLE GAÜ GÜZELYURT’TA KAPIŞACAK: Erkekler Basketbol Federasyon Kupası finalinde bu akşam Yakın Doğu Üniversitesi ile Girne Amerikan Üniversitesi karşı karşıya gelecek. Güzelyurt Spor Salonu’nda saat 19.00’da oynanacak final maçı BRTSPOR’dan naklen yayınlanacak

Erkekler Basketbol Federasyon Kupası finalinde bu akşam Yakın Doğu Üniversitesi ile Girne Amerikan Üniversitesi karşı karşıya geliyor.
Güzelyurt Spor Salonu’nda saat 19.00’da oynanacak olan kupası finali BRTSPOR’dan naklen yayınlanacakKıryağdı: GAÜ’ye saygı duyuyoruz

Final öncesinde konuşan Yakın Doğu Üniversitesi Koçu Halit Kıryağdı şunları söyledi; “Zorlu bir yoldan gelip finale kalmayı başardık. Değişim yaşadığımız bu dönemde takımın göstermiş olduğu mücadeleden çok memnunum. Eksiklerimizin olduğunu bütün takım farkında ve oyun olarak da daha yukarı çıkacağız. Rakiplerimiz Lefke Avrupa Üniversitesi ve Koopspor çok istekli ve agresifti. Bunu tahmin ediyorduk ve iyi hazırlandık. Sakin kalarak sistemimiz içerisinde oynadık. Play-off zamanı her yönden daha iyi olacağımıza inanıyorum. Ama şimdi önümüzde, saygı duyduğumuz bir başka rakip Girne Amerikan Üniversitesi ile kupa finalinde karşılaşacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapıp bu yılki ikinci kupamızı almak istiyoruz.” dedi.

Alagöz: İlk kez final oynuyoruz

Girne Amerikan Üniversitesi tarihinde ilk kez Federasyon Kupası finali oynarken koç Kadri Alagöz ise maçla ilgili olarak şöyle konuştu: “Girne Amerikan Üniversitesi olarak tarihimizde ilk kez Federasyon Kupası finali oynamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Rakip güçlü ve tecrübeli Yakın Doğu Üniversitesi. Önemli eksiklerimiz olmasına rağmen finale gelene kadar takım çok iyi reaksiyon gösterdi ve mücadelesini ortaya koydu. Final tek maç ve her sonuca açık. Yakın Doğu Üniversitesi’ni durdurup kendi doğrularımızı sahaya yansıtırsak kazanabiliriz ve bunun için de tüm gücümüz ve motivemiz ile şu anda final maçına odaklanmış durumdayız. Hızlı ve mücadeleci oyunumuzu sahaya yansıtıp kupayı kazanmak için tüm gücümüz ile mücadele edeceğiz. Finale gelen tüm basketbol severlere zevkli güzel bir maç izlettireceğiz. Yakın Doğu Üniversitesi takımına da başarılar dilerim. Güzel bir final bizleri bekliyor.”

Başa dön tuşu