KıbrısManşet

Polisleri görünce saklanmaya çalıştıAlayköy’de gizlice girdiği benzin istasyonunda hırsızlık yaparken yakalanan B.K., dün mahkemeye çıkarıldı
Devrim DEMİR

Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonunun giriş kapısına hasar vermeden suç işlemek için içeriye giren zanlı B.K.’nin iş yerinden eşya çaldığı tespit edilmesi üzerine tutuklanarak dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.Çaldıkları ile birlikte yakalandı

Polis memuru Ahmet Erdivan olayla ilgili bulguları aktardı. Erdivan, B.K.’nin 31 Temmuz tarihinde saat 23.00 sıralarında Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonunun giriş kapısına hasar vermeden suç işlemek için iş yerine gizlice girdiğini anlattı.

Polis, zanlının beş bin 500 TL değerinde 1 adet Nikon marka D 7100 model fotoğraf makinesini ve 54 adet 1 TL’lik, 20 adet 50 kuruşluk, 24 adet 25 kuruşluk, 8 adet 10 kuruşluk ve 2 adet 5 kuruşluk toplam 70,65 TL’lik madeni parayı çaldığını mahkemeye aktardı.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine bir polis ekibinin binaya girdiğini kaydeden polis, zanlının bina içerisinde gizlenmiş vaziyette bulunduğunu ve tasarrufunda söz konusu fotoğraf makinesi ve toplam 70 TL’lik madeni para tespit edilip emare olarak alındığını belirtti.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini ve zanlının henüz gönüllü ifade vermediğini belirterek ilk etap soruşturma maksatlı 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Başa dön tuşu