Polisin yeni devriye araçları hazır - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Polisin yeni devriye araçları hazır

Polisin yeni devriye araçları hazır

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Trafik Hizmetleri Komisyonu tarafından trafik denetimi ve devriyelerde kullanılmak üzere Polis Genel Müdürlüğü’ne 8 adet BMW X3 model araç hibe edildi.
Araçlar, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim’in katıldığı, Polis Genel Müdürlüğü’nün bahçesinde düzenlenen törenle polis örgütüne teslim edildi.
Motor gücü 1997 cc ve 184 at olan 2012 model araçlar dörtten çeker (4 x 4).
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, polis örgütünde gördüğü disiplin ve inançtan, verilen hizmetin kalitesinden dolayı gurur duyduğunu söyledi.
Çavuşoğlu, ayrıca daha önce örgüte teslim edilen acil kurtarma ve itfaiye araçları ile çok iyi hizmet verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Trafik Hizmeti Komisyonu ve polisin çalışmalarından dolayı ölümlü kazaların azaldığını belirten Çavuşoğlu, trafik kazalarında ölüm oranını Avrupa Birliği standartlarının daha da altına çekmeyi amaçladıklarını ifade etti.
Yeni araçların önce bir tanesinde radar monte edileceğini, diğerlerine ise söz konusu radardan alınan neticeye göre radar takılacağını kaydeden Çavuşoğlu, radarların en erken zamanda alınacağını ifade etti.


Zaim: Yeni polis alımına ihtiyaç var

Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim törende yaptığı konuşmada, “Bu araçlar gücümüz güç katacaktır” dedi.
Amaçlarının yollardaki trafik güvenliğini daha da arttırmak ve polis devriyesini 24 saat esasına göre uygulamak olduğunu kaydeden Zaim, “Yollarda polisin varlığı kontrol yanında sürücü hatalarını görmek ve olası kazaları önlemeye karşı tedbirdir” dedi.
Zaim, söz konusu araçlarda eksik olan radar cihazlarının ve örgüte yeni polis elemanın alınmasını beklediklerini kaydetti.
Zaim, katkılarından dolayı bakan Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar