ASO Bahar Şenliği’nde coştular - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Magazin

ASO Bahar Şenliği’nde coştular

Bakiye LORD
Atleks Sanverler Ortaokulu Bahar Şenliği dün çeşitli etkinliklerle okul bahçesinde gerçekleşti. Etkinlikte, öğrencilerin öğretmenleri ile birlikte hazırladığı dans gösterileri, defile ve müzik dinletileri gibi birçok gösteriye yer verildi. Sabah saatlerinde başlayan bahar şenliğinde ilk olarak sergi açılışı gerçekleşti. Sergi açılışını Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan ile birlikte Ali Yönel gerçekleştirdi.
Öğrencilerin yıl boyunca resim iş ve teknoloji tasarım derslerinde ürettikleri bir birinden güzel sanat eserleri konukların beğenisi ile taktirini topladı. Derslerden uzak ve eğlenceli bir gün geçiren çocuklar; Lefkoşa Belediye Kent Orkestrası’nın düzenlediği konser, ASO ve YDK’nın halk dansları gösterileri, öğretmen korosu ve öğrencilerin seslendirdiği şarkılar ile bol bol dans edip keyif dolu bir gün geçirdiler.

Öğrenciler kaynaşıyor
Bahar şenliklerinde, okulların ve öğrencilerin bir araya gelerek kaynaştığını belirten Atleks Sanverler Ortaokulu Müdürü Mehmet Mevlanaoğlu, bu tür etkinliklerin çocukların okullarına bağlılığını artıracağını ve bu bağlılığın da başarı olarak geri döneceğini söyledi.
Mevlanaoğlu öyle devam etti:
“Çocuklara okulu sevdirmek, moral ve motivasyonlarını artırmaya yönelik düzenlenen bu tür etkinlikler, bir eğitim, öğretim yılının sonuna yaklaşırken tanışmayı, kaynaşmayı ve dostluğun pekişmesini sağlıyor. Bu tür sosyal etkinliklerde görev alan çocuklarımız da, kişisel, kültürel ve sosyal yönden gelişiyor. Öğrencilere en iyi eğitim öğretim ortamı sağlamanın yanı sıra sosyal etkinliklerle de onları derslere motive eden, dostluk ve kardeşlik duygularının gelişimine katkıda bulunan, bahar şenliğini düzenleyen başta okul öğretmenlerimiz olmak üzere, öğrencilerimize ve emeği geçen velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.


 

Okul bahçesine yiyecek, içecek ve hediyelik eşya satışı yapan stantlar kuruldu. Bu stant satışlarını öğretmenler ve öğrenciler gerçekleştirdi

Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar