Kıbrıs

Polis taciz iddiasını araştırıyor
Mağusa’da 10 yaşındaki kız çocuğunu zorla öptüğü iddiasıyla haftalardır aranan Tayfun Uzun, aynı sokakta görülünce mahalleli tarafından tartaklanıp polise teslim edildi.

Devrim DEMİR 
Mağusa’da 16 Mayıs tarihinde apartman önünde oynayan 10 yaşındaki kız çocuğunu zorla ellerinden çekerek yanaklarından öptüğü iddia edilen ve kayıplara karışan Tayfun Uzun haftalar sonra aynı sokakta kız çocuğu tarafından görülünce yer yerinden oynadı. Çocuğun durumu ailesine anlatması üzerine mahalleli Uzun’un önünü kesilerek ciddi şekilde darp edildikten sonra polise teslim etti.Zanlı Tayfun Uzun’un İskele’de kaldığı evde yapılan aramada ise, olay günü giydiği kıyafetler emare olarak alındı.

Uzun, dün tutukluluk talebiyle Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlı aleyhindeki iddiaların araştırılması için Tayfun Uzun’un 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Kamera kayıtları mercek altında

Mağusa Adli Şube’de görevli polis memuru Halil Metin, mahkemede zanlı Tayfun Uzun’un Mayıs ayında meydana gelen “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Halil Metin, olayın Mağusa’da bir apartmanın önünde meydana geldiğini ve zanlının önceki gün yine aynı mahallede görülüp kız çocuğu tarafından tanındığını söyledi.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine, görevli polis ekiplerinin bölgeye giderek zanlıyı tutukladıklarını ifade eden Metin, soruşturmanın yeni başladığını apartmanı görüntüleyen kamera kayıtlarının incelenmek üzere emare olarak alındığını kaydetti.

Metin, soruşturmanın tamamlanabilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

“Çocuğa bir şey yapmadım”

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlı Tayfun Uzun’un yüzündeki yaraların nereden kaynaklandığını sorması üzerine Uzun söz hakkı alarak kendini savundu.

“Ben çocuğa bir şey yapmadım, yüzüm darp edildiğim için bu hale geldi. Mahallede önümü araba ile kestiler ve beni dövdüler” dedi.

Başa dön tuşu