Polis Suç Ortaklarının Peşinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Polis Suç Ortaklarının Peşinde

Duygu ALAN

Gaziler köyünde terk edilmiş bir bala makinesi bulunduğuna dair önceki gün harekete geçen polis, söz konusu makinenin Kiraciköy’deki (Güney Kıbrıs) “Costas Peros” isimli iş yerinden çalınan bala makinesi olduğunu tespit etti.
Bala makinesi hırsızlığı olayı ile ilgili yürütülen soruşturmada, tutuklanan zanlılar, Coşkun Alaslan, Ecevit Kunna, Serdar Kunna ve Ecevit Mütella soruşturma amaçlı polisteki 1 günlük tutukluluğun ardından dün ek tutukluluk talebi ile yeniden mahkemeye çıkarıldı.


Aracından kopan parça ele verdi
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, önceki gün saat 09.00 sıralarında, Gaziler köyünde terk edilmiş vaziyette bir bala makinesi olduğunun bilgisini almaları üzerine köye gittiklerini ve sözü edilen kırmızı renkli terk edilmiş vaziyette bulunan bala makinesini tespit ettiklerini kaydetti.
Polis, bala makinesi üzerinde başka bir araca ait bir parça bulunduğunu ve yapılan soruşturma neticesinde bu parçanın, Coşkun Alaslan isimli zanlıya ait ağılda bulunan JB 335 plakalı transit marka araca ait olduğunu tespit ettiklerini söyledi.
Polis, parçanın koptuğu aracın bulunduğu ağıl sahibi Coşkun Alaslan’ı 22 Mayıs 2013 tarihinde gözaltına aldıklarını, yapılan ileri soruşturmada da Coşkun Alaslan ile birlikte hareket ettikleri gerekçesi ile yine 22 Mayıs 2013 tarihinde Ecevit Kunna, Serdar Kunna ve Ecevit Mütella isimli zanlıların gözaltına alındığını belirtti.
Polis, söz konusu makinenin Kiraciköy’deki (Güney Kıbrıs) “Costas Peros” isimli iş yerinden çalınan bala makinesi olduğunu tespit ettiklerini açıkladı.

3 gün daha tutuklu kalacaklar
Polis, zanlıların 23 Mayıs 2013 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldığını ve mahkeme emri gereği soruşturma maksatlı 1 gün süre ile poliste tutuklu kaldıklarını kaydetti.
Polis, zanlıların polisteki 1 günlük tutukluluğu süresince yapılan soruşturmada, bala makinesi çalınması olayı ile ilgili adı geçen kişiler olduğunu ve bu kişilerin arandığını söyledi.
Polis, ayrıca olayla ilgili 3 kişiden ifade temin edildiğini, 4 kişiden daha ifade alınacağını kaydetti.
Zanlılar hakkında soruşturmanın devam ettiğini açıklayan polis, her dört zanlının da 3’er gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme dört zanlının da soruşturma maksatlı 4 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar