Sahte Evlilikle Sigortayı Dolandırdı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Sahte Evlilikle Sigortayı Dolandırdı

Sahte Evlilikle Sigortayı Dolandırdı

Duygu ALAN

KKTC’de çalışma izni ile bulunan Pakistan uyruklu zanlı Muhammad Abit, Pakistan’dan temin ettiği “sahte evlilik belgesini” 2011 yılında KKTC Sosyal Sigortalar Dairesi’ne göstererek, 2 bin 500 TL “evlilik parası” aldı.
Zanlı hakkında yapılan soruşturma neticesinde Muhammad Abit’in KKTC’ye 2008 yılında giriş yaptığı, KKTC’den son çıkış tarihinin ise 2012 yılı olduğu, ancak zanlının Sosyal Sigortalar Dairesi’ne sunduğu “sahte evlilik belgesinde” evlilik tarihinin 2011 yılı olduğu tespit edildi.
Muhammad Abit, sahtekarlık olayının ortaya çıkması sonucu Lefkoşa’da tespit edilerek gözaltına alındı.


Davalarını cezaevinde bekleyecek
Pakistanlı zanlı Muhammad Abit, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirtti ve zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak bu amaçla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine, tutuksuz yargılandığı sürece KKTC sınırları dahilinde bulunduğunu kanıtlamak maksadı ile haftada bir gün şahsen polise imza vermesini, zanlının Mukayyitliğe 3 bin TL nakit para yatırması ve KKTC yurttaşı bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşulu ile serbest kalmasına emir verdi.
Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde bekleyecek.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar