KıbrısManşet

Polis suç ortaklarını arıyor


Nadire BAHADİ

Mağusa’da Narkotik ekiplerin 18 Temmuz 2016 tarihinde düzenlediği operasyon sonucu ele geçirilen toplam 10 gram 150 miligram uyuşturucu madde ile ilgili tutuklu bulunan Shedi Nancwat Wuyepp, Alissa Trubachyova ve Mustafa Güvenateş dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Uyuşturucu madde alma verme ve tasarruf suçlamaları ile ilgili soruşturma yürütülen zanlılar hakkında mahkeme 4 gün daha tutukluluk emri verirken, zanlı Güvenateş’in ifadesi ışığında polis soruşturma içinde bir başka soruşturma başlattı. 1 kişi daha aranıyor.

Analizler bekleniyor

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mustafa Kavaz mahkemede verdiği ifadede, 18 Temmuz tarihinde düzenlenen operasyon sonucu zanlı Shedi Nancwat Wuyepp, Alissa Trubachyova’nın tasarrufunda 9 gram 150 miligram, zanlı Mustafa Güvenateş’in ise tasarrufunda 1 gram uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulup kanıt olarak alındığını kaydetti. Zanlıların 19 Temmuz tarihinde mahkeme karşısına çıkarılarak haklarında 3 gün tutukluluk süresi temin edildiğini anlatan Kavaz, bu süre içerisinde söz konusu uyuşturucu maddeleri Devlet Kimya Laboratuarı’na, uyuşturucu maddelerin muhafazasında kullanılan poşet ve foilleri ise Parma İzi İnceleme Şubesi’ne gönderildiğini ancak henüz sonuçların ellerine ulaşmadığını ifade etti.

Shedi Nancwat Wuyepp copy

Soruşturma içinde soruşturma

Mahkemede verdiği ifadesinde zanlı Shedi Nancwat Wuyepp’in poliste gönüllü ifade vererek söz konusu uyuşturucu maddeleri zanlı Mustafa Güvenateş’ten aldığını itiraf ettiğini söyleyen polis memuru Mustafa Kavaz, zanlı Güvenateş’in ise hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini verdiği gönüllü ifadesinde de tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeyi başka bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini kaydetti.  Soruşturma içinde soruşturma başlatıldığını söyleyen Kavaz, aranan 1 şahsın daha olduğunu, ayrıca parmak izi incelemesi sonuçlarına göre soruşturmanın yön değiştirebileceğini belirterek zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

4 gün daha tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla polisin yürüttüğü soruşturma ile ilgili süreye ihtiyacı olduğu hususunda bulgu yaparak zanlıların tümünün 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı