Polis, soruşturmayı genişletti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Kıbrıs

Polis, soruşturmayı genişletti

Polis

ŞİMDİ DE TEPEBAŞI… Sahte kaza raporlarıyla sigorta şirketlerinin dolandırılması olayı ile ilgili Girne, Lefkoşa ve Gazimağusa’da soruşturmayı genişleten polis, şimdi de Tepebaşı’nda iki ayrı sahte kaza olayını ortaya çıkardı. Erol Yemenici, Bekir Erişmen, Ümit Parlakyıldız ve Muhammed Gemici’nin Tepebaşı’ndaki olaylarla bağlantısı araştırılıyor

Girne’de iki aracı kaza yapmış gibi gösterip sigortadan para aldıkları iddia edilen Erol Yemenici, Bekir Erişmen, Ümit Parlakyıldız ve Muhammed Gemici hakkında soruşturma sürüyor.
Zanlılar, 26 Mart 2012 tarihinde Dikmen-Taşkent anayolu üzerinde ortada herhangi bir neden yokken JB 451 ve GB 888 plakalı araçları birbirlerine çarpıştırarak 4 Nisan 2013 tarihinde polise kaza yaptıklarına dair yalan ifade verdikleri gerekçesi ile 11 Nisan 2013 tarihinde tutuklandı.
Mahkeme, zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
Sahte kaza olayları ile ilgili soruşturmayı genişleten polis, Girne’ye bağlı Tepebaşı köyünde de benzer iki ayrı olayın meydana geldiğini tespit etti.
Erol Yemenici, Bekir Erişmen, Ümit Parlakyıldız ve Muhammed Gemici’nin Tepebaşı köyünde meydana gelen benzer olaylar ile bağlantısı araştırılıyor.


Tepebaşı’nda benzer 2 olay tespit edildi
Dikmen-Taşkent anayolu üzerinde ortada herhangi bir neden yokken JB 451 ve GB 888 plakalı araçları birbirlerine çarpıştırarak 4 Nisan 2013 tarihinde polise kaza yaptıklarına dair yalan ifade verdikleri gerekçesi ile tutuklanan Erol Yemenici, Bekir Erişmen, Ümit Parlakyıldız ve Muhammed Gemici, hakkında Boğaz Karakolu’nun başlattığı soruşturma Çamlıbel Polis Karakolu’na devredildi.
Zanlılar, Boğaz Polis Karakolu’ndaki 3 günlük tutukluluğun ardından Girne Kaza Mahkemesi’nde dün yeniden yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten Çamlıbel Polis Karakolu’nda görevli polis memuru, Tepebaşı’nda da benzer iki ayrı olayın tespit edildiğini ve zanlıların bu olaylar ile ilgili bağlantısının araştırılması için 3 gün süre ile Çamlıbel Polis Karakolu’nda tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı avukatları: Zanlılar serbest bırakılmalı
Zanlı avukatları, zanlıların geçen cuma günü mahkemeye çıkarıldığını ve mahkemenin zanlılar hakkında cuma günü saat 10.30’da 3 gün tutukluluk emri verdiğini söyledi.
Avukatları, zanlıların 3 günlük tutukluluğunun (dün sabah) sabah saat 10.30 itibarı ile sona erdiğini belirtti ve Ceza Usul Yasası gereği zanlıların yeni bir mahkeme emrine kadar serbest olmaları gerektiğini söyledi.
Çamlıbel Polis Karakolu’nun mahkemeden tutukluluk emri almadan zanlıları gözaltına aldığını ve bu şekilde mahkemeye çıkardığını belirten zanlı avukatları, bunun anayasaya, yasaya, kişi hak ve özgürlüklerine aykırı olduğunu kaydetti.
Avukatları, mahkemenin ikinci bir tutuklama emrine kadar zanlıların derhal serbest bırakılmasını talep etti.

3 gün daha poliste tutuklu kalacaklar
İddia makamı, usule ilişkin bir hata yapılmış olsa dahi zanlılara karşı herhangi bir adaletsizlik yapılmadığını, zanlıların savunma haklarına herhangi bir helal getirilmediğini belirtti.
Mahkeme, tüm zanlılar soruşturma maksatlı 3 gün süre ile Çamlıbel Polis Karakolu’nda tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar