Polis döviz bürosu hırsızlarının peşinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Polis döviz bürosu hırsızlarının peşinde

Gürsel KARAGÖZLÜ

Gemikonağı’nda faaliyet gösteren Yedez Ertarkan’a ait Yedez Döviz Bürosu, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından soyuldu.

Polisten alınan bilgiye göre, 12-13 Ağustos 2016 tarihlerinde, 19.00- 08.30 arasında gerçekleşen soygun olayında, hırsızlar büroya, arka kapıdan, kapının kapo camını kesici aletle keserek içeri girdi ve içerideki masa çekmecelerinde bulunan 1000 Euro ve 200 TL bozuk paraları çaldı.


polis (3) copy

Kamera kayıtları incelenecek

Hırsızlar, Yedez Döviz Bürosu’ndan çaldıkları paralar ile kayıplara karıştı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında olay yeri inceleme ekibi, büroda parmak izi araştırması yaparken bölgedeki kameraların kayıtları da incelemeye alındı.

????????????????????????????????????

İlk değil

Yedez Döviz Bürosu sahibi Yedez Ertarkan, Havadis’e yaptığı açıklamada, döviz bürosunun işletmeye açtığı yıldan bugüne dördüncü kez hırsızlık maksadı ile açıldığını söyledi.

Ertarkan, en büyük soygunun 5 yıl önce olduğunu ve o soygunda bürodaki çelik kasada bulunan 35 bin TL paranın çalındığını anlattı.

Daha önce gerçekleştirilen soygun olaylarının faillerinin bulunduğunu aktaran Ertarkan, polisin bu olayı da aydınlatacağından şüphesi olmadığını söyledi.

????????????????????????????????????

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar