KıbrısManşet

Polis diğer zanlıların peşinde


Yakın Doğu Üniversitesi kampusu içinde önceki gün iki grup arasında çıkan kavgada aranan 3 kişi tutuklanarak Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı

Devrim DEMİR

Lefkoşa’da YDÜ kampusu içerisinde meydana gelen bıçaklı kavga ile ilgili olarak aranan zanlılar Ulaş Ekinci, Ahmet Dündar ve Nurullah Basut tutuklandı.

Polis, kavgaya karıştığı tespit edilen zanlıların, peşine düşerken, tutuklanan zanlılar dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.Yargıç Seran Bensen, zanlıların soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmalarına ve doktor kontrolünden geçirilmelerine emir verdi.

 

Soruşturma devam ediyor

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru

Seyit Gözügüzel olayla ilgili bulguları aktardı.

Gözügüzel zanlılar Ulaş Ekinci, Ahmet Dündar ve Nurullah Basut’un 27 Ekim tarihinde saat 14.45 raddelerinde Lefkoşa’da YDÜ AKM’nin karşısında bulunan oto park yeri içerisinde aralarında önceden husumet bulunan diğer zanlılar Veysel Kaplan, Mehmet Bubi Özateş, Mehmet Can Ava ile bir kavgada yer aldıklarını söyledi.

Polis, zanlıların kavga esnasında tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurdukları bıçaklar ile diğer zanlılar Veysel Kaplan, Mehmet Bubi Özateş, Mehmet Can Ava’yı vücutlarının muhtelif yerlerine gelişi güzel sallayarak yaraladıkları gerekçesi ile tutuklandıklarını söyledi. Polis, soruşturmanın devam ettiğini ve kavgaya karıştığı düşünülen birçok kişinin daha arandığını belirterek zanlıların ilk etap da soruşturma maksatlı 2 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Polis ifadesinin ardından söz alan zanlılar vücutlarında yaralar ulunduğunu belirterek doktor kontrolünden geçme talebinde bulundular.Başa dön tuşu