Polis cinayetin sırrını çözemedi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
KıbrısManşet

Polis cinayetin sırrını çözemedi

İskele’de, Long Beach Otel ile Ötüken kavşağı arasında, 23 Eylül’de boğulmuş olarak bulunan 53 yaşındaki Hasan Işık Özgöçmen’in öldürülmesi ile ilgili sır çözülemedi

Devrim DEMİR

Haspolat Meslek Lisesi’nde seramik öğretmenliği yapan ve iki buçuk hafta önce ormanlık alanda cesedi bulunan Hasan Işık Özgöçmen’in katil zanlısı halen yakalanmadı.

Ormanlık alanda avlanmak için giden avcılar tarafından bulunan Özgöçmen’in öldürülmesinin üzerinden 17 gün geçmesine rağmen, polis henüz tutuklama yapmadı.


İskele Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin yürüttüğü soruşturmada, geçen süre zarfında birçok kişi sorgulanırken, tutuklama yapmadı.

Boğularak öldürülmüştü

Seramik öğretmenliği yapan Hasan Işık Özgöçmen’in olay yerinde cesedi üzerinde yapılan ilk tespitlerde, boynuna geçirilmiş kemer bulunmuştu. Otopsi sonrası Özgöçmen’in, boğularak öldürüldüğü açıkladı.

Hasan Işık Özgöçmen cinayeti

Kameralar inceleniyor

Edinilen bilgide, olayın gerçekleştiği bölgede anayol üzerindeki tüm kamera görüntüleri inceleniyor.

Polis, İskele’de Long Beach otel ile Ötüken kavşağı ile Özgöçmen’in aracının olay yerine geldiği yöndeki kamera görüntülerini mercek altına aldı.

Cinayetin üzerinden 17 gün geçmesine rağmen, polis henüz herhangi bir bulguya rastlamadı.

Üçüncü faili meçhul cinayet

KKTC’de 2018 yılının 10 ayında işlenen 8 cinayetin 7’si aydınlandı.

2012 yılında evinde öldürülen tanınmış emlakçı ve kuyumcu 69 yaşındaki Ali Argünden’in ve 2013 yılında yine evinde bıçaklanarak öldürülen Mehmet Emin Koreli’nin katilleri de aradan yıllar geçmesine rağmen bulunmazken, Özgöçmen’in cinayeti ile bu sayı üç oldu.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar