Polis 2 suç ortağının peşinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 3, 2022
Kıbrıs

Polis 2 suç ortağının peşinde

Usman Ali ve Hassan Raja, soy isimleri henüz tespit edilemeyen iki kişi ile birlikte Kashif Манмооd’u kaçırıp, şiddet uyguladıktan sonra soygun suçu işlediği gerekçesi ile tutuklandı. Lefkoşa’da dün mahkemeye çıkarılan Ali ve Raja, aleyhindeki suçlamaları reddetti

Evrim KAMALI


Lefkoşa’da 30 Aralık 2019 tarihinde meydana gelen “Soygun”, “Sirkat”, “İnsan kaçırma”, “şiddet tehdidi” ve “Darp” suçlarından tutuklanan zanlılar Usman Ali ve Hassan Raja dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Ali Aydoğanlı, zanlı Usman Ali ve Hassan Raja ile soy ismi henüz tespit edilemeyen Usman ile İrfan isimli kişilerin Kashif Маhmооd’u 30 Aralık 2019 tarihinde kaçırıp, Usman Ali’nin Haspolat’taki evine götürüp ellerini ve gözlerini bağlayıp şiddet uyguladıklarını kaydetti.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, zanlıların daha sonra Kashif Маhmооd’un cep telefonunu, 50 TL’sini ve Pakistan pasaportunu aldıklarını belirtti.

Polis memuru Aydoğanlı, zanlıların, Kashif Маhmооd’u aynı gün İrfan isimli zanlıya ait araba ile Lefkoşa Girne Kapısı’nda Hassan Raja’ nın kaldığı eve götürerek 1 Ocak 2020 tarihine kadar alıkoyduklarını mahkemeye aktardı.

Aydoğanlı, olayın polise 1 Ocak’ta bildirildiğini ve zanlılar Usman Ali ile Hassan Raja’nın tutuklandığını ifade etti.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, soy isimleri henüz tespit edilemeyen Usman ve İrfan ile İrfan’ a ait olan ve plakası henüz tespit edilemeyen arabanın arandığını söyleyip, zanlıların 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlılar suçlamaları reddetti. Yargıç Temay Sağer, zanlıların 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar