KıbrısManşet

Pişmanlıktan gözyaşlarına boğuldular


Lefkoşa’da giyim mağazasından 300 TL’lik çocuk ve bayan kıyafeti çaldıkları tespit edilen iki kadın dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı

Devrim DEMİR 

Lefkoşa’da alışveriş yapmak için girdikleri giyim mağazasından kıyafetlerin üzerindeki alarmları kırıp, çantalarına koyduktan sonra ortadan kaybolan 31 yaşındaki S.D. ve 38 yaşındaki D.M. isimli iki kadın kamera kayıtlarından tespit edildi.

Mahkeme emri ile her iki zanlının evinde önceki gün arama yapan polisler, mağazadan çalınmış toplam 15 parça çocuk ve bayan kıyafeti ele geçirdi.

Yapılan sorgulamada suçlarını itiraf eden zanlı kadınlar, dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın selameti açısından 2’şer gün tutuklu kalmalarına karar verdi.

 

“Çocuklarımıza gitmek istiyoruz çok pişmanız”     

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlılar S.D. ve D.M.’nin “Kasti hasar” ve “Sirkat” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlıların Lefkoşa’da faaliyet gösteren giyim mağazasında toplam değerleri 300 TL olan çocuk ve bayan kıyafetlerini üzerlerindeki alarmları kasten ve kanunsuz olarak kırıp 72 TL hasara uğrattıktan sonra çantalar içerisine koyup ödemeden kaçtıklarını söyledi.

Olayın iş yeri sahibi tarafından polise bildirilmesinin ardından zanlıların kamera kayıtlarında tespit edildiğini ifade eden Ergüleç, zanlıların evlerinde 15 parça çalıntı kıyafet tespit ettiklerini kaydetti.

Zanlıların suçlarını itiraf ettiklerini kaydeden polis memuru, soruşturmanın selameti açısından S.D. ve D.M.’nin 2 gün tutuklu kalması talebinde bulundu.

Söz hakkı verilmesi üzerine zanlılar mahkemeden özür dileyerek, bir daha böyle bir suç işlemeyeceklerini gözyaşları içinde ifade ederek çocuklarına gitmek istediklerini söyledi
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı