Piknik alanında vandallık

24 Eylül 2017 Pazar | 09:34
mehmet-cihan-çelik

Konuşma bahanesi ile Boğaz Piknik Alanı’na çağırdıkları Mehmet Cihan Çelik’i öldüresiye döven 4 kişiden biri yakalandı.

Polis kaçan zanlıların peşinde…

KIRILMADIK YERİ KALMADI: Aralarında husumet olduğu gerekçesi ile Boğaz Piknik Alanı’na çağırdıkları Mehmet Cihan Çelik’i acımasızca döven 4 kişi Cihan’ın kırılmadık yerini bırakmadı. Gözü dönen zanlılar Çelik’in dişlerini, çenesini ve burnunu kırarak ağır yaraladı

 Devrim DEMİR

Ülkede giderek artan şiddet olaylarına  bir yenisi daha eklendi.

Konuşma bahanesi ile Boğaz Piknik Alanı’na çağırdıkları Mehmet Cihan Çelik’i öldüresiye döven ve kırılmadık yerini bırakmayan 4 kişi, Çelik’in cep telefonunu çalarak olay yerinden kaçtılar.

Çelik’in cep telefonundan yakınlarına ulaşan zanlılar, Çelik’in Boğaz Piknik Alanı’nda olduğunu bildirerek, telefonu yok etti.

Telefon konuşmalarını tespit eden polis, Nevzat Volkan’ı dün sabah saatlerinde tespit etti.

Volkan’la birlikte ismi tespit edilen ve halen aranmakta olan Y.T., ve 2 kişi her yerde aranıyor.

4 kişi tarafından ciddi şekilde darp edilen ve özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi altına alınan Mehmet Cihan Çelik ise, Girne’de Temmuz ayında bir barda çıkan satırlı kavgada gözaltına alınmıştı.

Çelik,  “Kasti hasar”, “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Rahatsızlık” suçlarından ileride yargılanmak üzere teminata bağlanmıştı.

Zanlı Volkan, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı aleyhindeki soruşturmanın yeni başladığını olayla bağlantılı 3 kişinin henüz yakalanmadığını belirterek polisin soruşturmasını yürütebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Çelik’i piknik alanına Y.T., götürdü

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz mahkemede verdiği ifadede, zanlı Nevzat Volkan’ın “Ağır yaralama”, “Soygun” ve “Ciddi darp” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Ömer Yavuz, olayın 22 Eylül tarihinde saat 03.30 raddelerinde Boğaz Piknik Alanın’da meydana geldiğini söyledi.

Yavuz, olaya karışan ve aranmakta olan Y.T.’nin şuan yoğun bakımda yatmakta olan Mehmet Cihan Çelik’le Girne’de bir pastanede buluştuklarını tespit etiklerini kaydetti.

Aranan Y.T., ve müşteki Mehmet Cihan Çelik’in  birlikte Boğaz piknik alanına gittiklerini ifade eden Yavuz, Çelik’in burada 4 kişi tarafından saldırıya uğradığını ve ağır yaralandığını belirtti.

Dişlerini, çenesini ve burnunu kırdılar

Soruşturmayı yürüten polis memuru Ömer Yavuz, Çelik’i Boğaz Piknik Alanı’nda bekleyenler tarafından ciddi şekilde dövüldüğünü, 5 dişinin, çenesinin ve burnunun kırıldığını ifade etti.

Yavuz, zanlıların Çelik’i komaya sokacak şekilde dövdükten sonra cep telefonunu çalarak olay yerinden kaçtıklarını tespit ettiklerini söyledi.

Volkan Telefon kayıtlarında tespit edildi

Zanlının özel bir hastanede müşahede altına alındığını ifade eden Yavuz, zanlının yoğun bakımda tutulduğunu ve aldığı yaralar nedeniyle konuşamayacak durumda olduğunu kaydetti.

Yapılan ilk sorgulamada ise Çelik’in cep telefonundan aranan zanlı Nevzat Volkan’ı tespit ettiklerini anlattı.

Yavuz, soruşturmanın geniş çaplı devam ettiğini ve olaya karışan 3 kişinin daha arandığını belirterek zanlı Volkan’ın ilk aşamada 3 gün tutuklu kalması talebinde bulundu.

“Gidin bakın öldü mü kaldı mı?”

Polis ifadesinin tamamlanmasının ardından Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı Nevzat Volkan’a söz hakkı verdi.

Volkan, olayla ilgisi olmadığını evde uyduğunu ve kendisinin Y.T., tarafından aranıp olay yerine gidip bakması yönünde talimat aldığını iddia etti.

Volkan, “Olay günü evde uyuyordum, arandım Y.T tarafından.  “Piknik alanına git bak öldü mü kaldı mı” dedi. Bende gittim ancak olay yerinde kimse yoktu” şeklinde savunma yaptı.