Kıbrıs

Pervane Ailesi Yardım Bekliyor

Gürsel KARAGÖZLÜ
Gemikonağı’nda yaşayan 5 çocuk babası Halil Pervane, uzun zamandır işsiz olduğunu ve geçim sıkıntısı yaşadıklarını belirtti.
Gün bulup, gün yediklerini ifade eden Halil Pervane, 2004 yılından bu yana belediye vergilerini ve elektrik faturasını ödeyemediğini söyledi.

Pervane, belediyeye 3 bin TL borcu olduğunu, 8 bin TL’lik de ödenmemiş elektrik faturasının bulunduğunu kaydetti.
Halil Pervane, “Yaşadığım ekonomik sıkıntıyı daha önce hükümet yetkililerinden bazı kişilere aktardım ve belediye ile Elektrik Kurumu’na olan borçlarım konusunda yardım talep ettim. Bu talebim üzerine Elektrik Kurumu’nu aradılar ve kesik olan elektriğimi yeniden bağladılar. Ancak, borcunu ödeyemediğim için bir hafta sonra yeniden enerjiyi kestiler. Sonunda da gelip evimdeki elektrik sayacını söktüler” dedi.

“Biraz zaman istiyorum”
Halil Pervane, yaşadığı ekonomik sıkıntıyı şöyle anlattı: “Ben beş çocuk babasıyım ve en küçük çocuğum 7 aylık bebek. Bir çocuğum üniversitede okuyor, üç çocuğum da lise öğrencisi. Eşim epilepsi hastası. Ben ise 2003 yılında Su İşleri Dairesi’nde çalışıyordum. 2004 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile işten durduruldum. Uzun yıllardır daimi bir işim yok. Bulursam gündelik işlere gidiyorum. Belediyeye 3 bin TL, Elektrik Kurumu’na 8 bin TL borcum var. Borcumu ödeyemediğim için evimdeki elektrik sayacını söktüler. Karanlıkta yaşıyoruz. Elektrik olmadığı için buzdolabı da çalışmıyor. Zaten zor şartlar altında bebeğime süt alıyorum. O da elektrik olmadığı için bozuluyor, çöpe atmak zorunda kalıyoruz. Okula giden çocuklarım karanlıkta ders çalışamıyor. En azından okullar sona erene kadar elektriğimi bağlasınlar. Çocuklarım eğitimlerini sürdürebilsinler.”

“Ailece çok perişan bir durumdayız”
“Sesimi duyanlardan yardım istiyorum. Benim istediğim borçlarımın ödenmesi değil. Bana bir iş verilsin ve evime ekmek götürebileyim. Belediyeye ve Elektrik Kurumu’na da olan borçlarımı da taksitlendirsinler ödeyebileyim. Çok zor durumdayız. Artık bıktım usandım. Bankalardan zamanında para borçlandım ve işsiz olduğumdan ödeyemedim. Faiz ve mazbata mağduruyum. 2 kez faiz ve mazbata borcundan hapishaneye girip çıktım. Bu borçlarım halen durmaktadır. Evimin tavanı akıtmakta ve damdaki tahtalar düştü. Bunları tamir edemez durumdayım. Ailece çok perişan bir durumdayız.”

“Bana yardım etsinler ve iş versinler”
Halil Pervane, hükümet yetkililerine çağrıda bulunarak yardım istedi.  Pervane, “Hükümet yetkililerine sesleniyorum. Çocuklarımı geçindirebilmek için bana iş versinler. İş vermezlerse ve ben de bu çocuklarımı geçindiremezsem eşimi ve tüm çocuklarımı alarak Başbakanlık ve Meclis önünde eylem yapacağım. Hiçbir yerden gelirim yoktur. Bana yardım etsinler ve iş versinler.”

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı