Hırsızlık Olayları Aydınlanıyor... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Kıbrıs

Hırsızlık Olayları Aydınlanıyor…

Hırsızlık Olayları Aydınlanıyor...

Nadire KRAŞLIOĞLU
Gazimağusa’da mart ayı içerisinde meydana gelen çeşitli hırsızlık olayları polisin yoğun çabası neticesinde aydınlanmaya başladı. Polis hırsızlık suçlarıyla ilgili Ahmet Yüksel, Remzi Yılmaz ve Mücahit Kaya isimlerine ulaşarak, zanlıları dün sabah saatlerinde Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkardı. Zanlılardan Remzi Yılmaz hakkında getirilen bina açma ve sirkat suçlamalarını kabul ederken, zanlı Ahmet Yüksel ve Mücahit Kaya, konu suçlarla bir bağlantılarının olmadığını iddia etti. Zanlılar soruşturma maksatlı 1’er gün süreyle poliste tutuklu kaldı.

Çalıntı eşyalar Ahmet Yüksel’in evinde bulundu
Konuyla ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Hasan Karagil, 25 Mart 2013 tarihinde saat 05.00 sıralarında Feridun Karakartal’a ait HD 312 plakalı van aracın zanlı Ahmet Yüksel ve zanlı Remzi Yılmaz tarafından çalındığının tespit edildiğini söyledi. Karagil söz konusu aracın Gazimağusa’da Yiğitler bölgesinde bulunarak emare alındığını açıkladı. Mart ayı içerisinde meydana gelen bir başka hırsızlık olayında ise yine zanlı Ahmet Yüksel ve Remzi Yılmaz’ın, Dudu Öztaylan’a ait evin alüminyum kapısından içeri girerek LG marka televizyonu, Sony marka müzik setini ve yatak odasındaki dolapta muhafaza edilen 1 adet hava tüfeğini sirkat ettikleri polis tarafından tespit edildi. Zanlı Yüksel’in evinde yapılan aramada Öztaylan’a ait Sony marka müzik seti ve hava tüfeği bulunarak emare alındı. Karagil, yürütülen soruşturma kapsamında 22 Mart 2013 tarihinde de zanlı Remzi Yılmaz ve Mücahit Kaya’nın Gazimağusa Otobüs Terminali’nde faaliyet gösteren İdeal Turizm isimli iş yerine girerek bin 100 TL para sirkat ettiklerinin tespit edildiğini söyledi. Zanlı Remzi Yılmaz’ın poliste gönüllü ifade verdiğini belirten Karagil, zanlı Yılmaz’ın suçunu itiraf ettiğini kaydetti.


Çok sayıda hırsızlık suçu var
Son iki ay içerisinde Gazimağusa’da çok sayıda ev açma ve hırsızlık suçları meydana geldi. Yargıç, polis soruşturması kapsamında yaşanan hırsızlık olaylarının tutuklanan zanlılar ile bir bağlantısı olup olmadığının araştırılması için zanlı Ahmet Yüksel, Remzi Yılmaz ve Mücahit Kaya’nın 1 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi. Polis geniş kapsamlı soruşturma yürüterek faili meçhul hırsızlık olaylarını aydınlatmaya çalışıyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar