Belirsizlik Kahrediyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Kıbrıs

Belirsizlik Kahrediyor

Belirsizlik Kahrediyor

Duygu ALAN
Akıncılar’da sakin Mustafa Gazi’nin kaybolmasının üzerinden 12 gün geçti. Gazi, günlerce hem Güney Kıbrıs’ta hem de KKTC’de arandı.
Tüm arama çalışmalarına rağmen Mustafa Gazi’den herhangi bir haber alamayan ailesi perişan oldu. Yakınları Mustafa Gazi’nin hayatından endişe ediyor.

“Telefon dökümleri inceleniyor” iddiası
Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros, Mustafa Gazi’nin kaybolması olayı ile ilgili Havadis’e yaptığı açıklamada, Mustafa Gazi’ye ne olduğu konusunda kimsenin kesin bir bilgi sahibi olmadığını ancak Gazi’nin “sır” kayboluşu ile ilgili Akıncılar’da birçok dedikodunun olduğunu belirtti.
“Dedikodu çok, ama gerçekte ne olduğunu bilen yok” diyen Barbaros, ortaya atılan bir iddianın da Mustafa Gazi’nin telefon dökümlerinin incelendiği ancak Gazi’nin en son kiminle konuştuğunun tespit edilemediği yönünde olduğunu söyledi.


Hasan Barbaros: Bu belirsizlik bir an önce sona ermeli
Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros, polisin soruşturma kapsamında Mustafa Gazi’yi aramaya devam ettiğini ifade etti.
Mustafa Gazi’den haber alınamayan her gün ailesinin, yakınlarının ve Akıncılar’da köylünün ümidini biraz daha kırdığını kaydeden Hasan Barbaros, “Bu meçhul durumun bir an önce sona ermesi lazım. Mustafa Gazi, 12 gündür ortada yok ve ona ne olduğu konusunda bir bilgi de yok. Mustafa Gazi’nin nerede ve nasıl olduğu konusunda bir an önce sonuç alınmasını istiyoruz” dedi.

Sultan Barbaros: Bu nasıl bir belirsizliktir
Akıncılar Köyü Muhtarı Sultan Barbaros, Gazi ailesinin, yakınlarının ve Akıncılar’da köylünün 12 gündür kayıp olan Mustafa Gazi’nin hayatından endişe duyduğunu ve herkesin panik içerisinde olduğunu kaydetti.
Sultan Barbaros, “Mustafa Gazi’nin hayatından endişe ediliyor. Gazi’ye ne olduğu konusunda her kafadan bir ses çıkıyor ancak gerçekleri hiç kimse bilmiyor” dedi.
Ailenin huzursuz olduğunu söyleyen köy muhtarı Sultan Barbaros, “Bildiğim kadarı ile Güney Kıbrıs’ta da hala arama çalışmaları devam ediyor. Bir iddiaya göre, Savcılık izni ile Mustafa Gazi’nin telefon dökümlerine ulaşılmış ve şuan dökümler inceleniyor” diye konuştu.
Mustafa Gazi’nin kaybolması olayı ile ilgili çok üzgün olduğunu belirten Akıncılar Köyü Muhtarı Sultan Barbaros, şöyle konuştu: “Bu nasıl bir belirsizliktir. Biz nasıl bir zamana yetiştik. Bir insan ortadan kayboluyor ve bir türlü izine rastlanmıyor.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar