Kıbrıs

Perde alkışlarla kapandı


“GÖÇMENLEEEER” BÜYÜLEDİ:

 tiyatro

  1. Kıbrıs Tiyatro Festivali, Dostlar Tiyatrosu’nun sahnelediği “Göçmenleeeer” oyununda özellikle Türkiye’nin usta sanatçısı Genco Erkal’ın sergilediği muhteşem performansla etkinliklerini noktaladı

 

tiyatro

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sunduğu 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali, geçtiğimiz akşam sahnelenen oyunun ardından tamamlandı.  Dostlar Tiyatrosu’nun sahnelediği “Göçmenleeeer” oyunu Türkiye’nin usta sanatçısı Genco Erkal’ın muhteşem performansı ile YDÜ-AKKM’yi dolduran sanatseverleri büyüledi.

Matei Visniec’in yazdığı, Zeynep Irgat ve Osman Senemoğlu’nun çevirdiği oyunun yönetmenliğini de Genco Erkal yaptı. Erkal’ın yanı sıra Ayşe L. Berkem, Şirvan Akan, Lütfi C. Bulut, Cem Çetin ve Yiğit Yarar’ın performans sergilediği oyun kısa kısa 21 sahneden oluştu. Çağın en yaşamsal sorunu olan göçmenliğe farklı bir açıdan bakan oyun, seyircilerin ayakta alkışları ile tamamlandı.

 

Harmancı’dan Erkal’a plaket

Festival finaline LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile bazı meclis üyeleri de katıldı. Oyunun sonunda festival plaketini Genco Erkal’e Başkan Harmancı verirken, festival komitesi başkanı Kıymet Karabiber de katkılarından dolayı Dostlar Tiyatrosu’na teşekkür etti.

Festivalin gerçekleşmesinde platin sponsor olarak Kıbrıs Türk Petrolleri (K-PET), altın sponsor olarak Cyprus XP Travel, salon sponsoru olarak YDÜ, gümüş sponsor olarak BEL-KOOP destek verirken  Cookies, Golden Tulip Hotel ve Reisler Lojistik de katkı koydu.

 Başa dön tuşu