EkonomiKıbrısManşet

Pazara kış geldi


Havadis, Lefkoşa Otobüs Terminali’nde kurulan açık pazarda sebze ve meyve fiyatlarını araştırdı. Yapılan fiyat araştırmasına göre, pazarda en pahalı ürün kestane, mantar ve Verigo üzüm

 

ATEŞ PAHASI: Açık Pazar’da bu hafta domates 5 TL’den, çeri domates ise kilosu 10 TL’den tezgahlardaki yerini aldı. Salatalık 2 TL, mantar 15 TL, çeri domates 10 TL, patates 5 TL, kapya biber 10 TL, dolmalık kırmızı biber 10 TL, kolakas 10 TL, taze fasulye 10 TL, baş soğan 10 TL, çiçek lahanası 5 TL, sivri acı biber 8 TL’den satıldı

 SALKIMINA 12 TL: Açık Pazar’da bu hafta en pahalı meyve listesinde zirveye Verigo üzüm oturdu. En pahalı meyveler listesinde sırayı Sultani üzüm ve armut takip etti. Salkımı bir kiloya eşit olan Verigo üzüm kilosu 12 TL’den satılırken armut ve sultani üzüm 10 TL’den alıcı buldu

 KESTANE 30 TL: Kestanenin meyve mi yoksa sebze mi olduğu tartışıladursun fiyatı ile adeta cep yakıyor. Kış aylarının vazgeçilmez tatlarından kestanenin Açık Pazar’daki satış fiyatı dudak uçuklattı.

İnsan sağlığına birden çok faydası olduğu söylenen kestane, bu hafta Açık Pazar’da kilosu 30 TL’den satıldı

 

Lefkoşa Otobüs Terminal’inde her hafta Pazar günü kurulan ve de özellikle yaz aylarında insan kalabalığı ile göz dolduran Açık Pazar, bu hafta ürünlerin etiket fiyatları ile dikkat çekti.

Tezgahlarda, birbirinden canlı renkleri ve tazeliği ile iştah kabartan meyve ve sebzeler, etiket fiyatları ile vatandaşın boynunu büktü.

Kış mevsimi, açık pazarda ürünlerin etiket fiyatlarına yansıdı.

 

Meyvenin şampiyonu üzüm

Açık Pazar’da bu hafta en pahalı meyve listesinde zirveye Verigo üzüm oturdu. En pahalı meyveler listesinde sırayı Sultani üzüm ve armut takip etti.

Havadis, Lefkoşa Otobüs Terminali’nde kurulan açık pazarda sebze ve meyve fiyatlarını araştırdı. Yapılan fiyat araştırmasına göre, armut 10 TL’den tezgahlarda yerini alırken, mandalina 3.50 TL, portakal 3.50 TL, sultani üzüm 10 TL, deveci armut 8 TL, yerli, elma 8 TL, patlıcan 4 TL’den satıldı.

Açık Pazar’da bu hafta Verigo üzümün kilo fiyatı 12 TL olurken, erik 7 TL, muz 8 TL, tatlı nar 2.50 TL, kivi 7 TL’den satıldı.

 

Sebzede en pahalı mantar

Mutfağın olmazsa olmazlarından olan domatesin fiyatı Açık Pazar’da bu hafta 5 ile 10 TL arasında değişti. Yapılan fiyat araştırmasına göre, Açık Pazar’da domates 5 TL’den, çeri domates ise kilosu 10 TL’den tezgahlardaki yerini aldı.

Lefkoşa’da Açık Pazar’da bu hafta, salatalık 2 TL, mantar 15 TL, çeri domates 10 TL, patates 5 TL, kaypa biber 10 TL, dolmalık kırmızı biber 10 TL, kolakas 10 TL, taze fasulye 10 TL, baş soğan 10 TL, çiçek lahanası 5 TL, sivri acı biber 8 TL’den satıldı.

 

Kestane 30 TL

Kestanenin meyve mi yoksa sebze mi olduğu tartışıladursun fiyatı ile adeta cep yakıyor.

Kış aylarının vazgeçilmez tatlarından kestanenin Açık Pazar’daki satış fiyatı dudak uçuklattı.

İnsan sağlığına birden çok faydası olduğu söylenen kestane, bu hafta Açık Pazar’da kilosu 30 TL’den satıldı.

 

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı