Paşaoğlu artık güvende - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Kıbrıs

Paşaoğlu artık güvende

Paşaoğlu artık güvende

HASRET BİTTİ… Kurban Bayramı tatili için annesi ile birlikte İstanbul’a giden ve bayramın üçüncü günü Bağdat Caddesi’nde kaybolan Enver Paşaoğlu, dün Pendik’te özel bir bakımevinde bulundu. Enver Paşaoğlu, önceki gün bir polis memuru tarafından sahilde bulunarak bakımevine teslim edildi

2 GÜN SOKAKTA KALDI… Enver Paşaoğlu, iki gün boyunca sokakta kaldı. Ablası Ayperi Paşaoğlu, “Enver, bakımevine götürülünceye kadar sokaktaydı. Nasıl beslendi bilemiyorum ama nerede olduğunu sorduğumda, ‘deniz, sahil, sokakta yürüdüm, parkta yattım’ gibi sözcükler kullandı” dedi


ŞOKA GİRDİ… Ayperi Paşaoğlu, kardeşi Enver Paşaoğlu ile buluşma anını anlattı, “Enver’i gördüğüm anda mutluluktan havalara uçtum. Bir ara rüyada olduğumu hissettim. Enver ise durgundu. Oldukça uykusuz ve bitkin görünüyordu. Sanırım güvende olmadığını hissetti ve korktu. Şoka girmişti ve birkaç saat kendine gelemedi” dedi

YALIN AYAK VE BİTKİNDİ… Ayperi Paşaoğlu, “Biz Enver’i gördüğümüzde, sakal tıraşı yapılmış, baştan aşağı yeni kıyafetler giydirilmişti. Ancak, bakımevi yetkilileri, bulunduğunda Enver’in yalın ayak ve perişan bir halde olduğunu söyledi” dedi

İstanbul Bağdat Caddesi’nde Kurban Bayramı’nın üçüncü günü kaybolan 35 yaşındaki zihinsel engelli Enver Paşaoğlu, dün Pendik’te özel bir bakımevinde bulundu.
Paşaoğlu’nu bulmak için üç gündür seferber olan yakınları dün bir umut ATV’de yayınlanan Müge Anlı’nın sabah programına katıldı.
Kayıp hikayesini milyonlarla paylaşan aile, Enver Paşaoğlu’nun bulunması için ATV ekibinden ve izleyenlerden yardım istedi.
Beklenen müjdeli haber gecikmedi. Programa telefon ile bağlanan bir izleyici, Pendik’te faaliyet gösteren özel bir bakımevi çalışanı olduğunu ve Enver Paşaoğlu’nun önceki gün saat 17.30’dan beri orada olduğunu söyledi.
Aile vakit kaybetmeden ATV ekibi ile birlikte yola koyuldu ve günler süren hasret son buldu.

Dualar kabul oldu
Dualar kabul olsa gerek, Enver Paşaoğlu, bir polis memuru tarafından bulundu ve canına zarar gelmeden özel bir bakımevine teslim edildi.
Ayperi Paşaoğlu’ndan edinilen bilgiye göre, 2 gün boyunca sokaklarda yatıp kalkan 35 yaşındaki zihinsel engelli Enver Paşaoğlu, önceki gün saat 17.30 sıralarında bir polis memuru tarafından sahilde bulundu.
Paşaoğlu’nun özel durumunu anlayan polis memuru, onu hemen Pendik’teki özel bir bakımevine götürdü.

Bakımevi Enver’e sahip çıktı
Aileden edinilen bilgiye göre, Enver Paşaoğlu, bulunduğu esnada perişan durumdaydı. Üstü başı kir içerisinde olan Paşaoğlu’nun ayaklarında ayakkabı da yoktu.
Bakımevi Enver Paşaoğlu’na sahip çıktı ve önce banyosunu yaptırdı ardından kıyafetlerini değiştirdi. Sakal tıraşı da yapılan Paşaoğlu’nun karnı doyuldu biraz dinlendikten sonra doktor kontrolünden geçirildi.
Kabus gibi iki günü bir başına sokaklarda geçiren Enver Paşaoğlu, oldukça bitkindi ancak, sağlık durumu iyiydi.

Aile, hiç umudunu kesmedi
Paşaoğlu’nu bulmak için üç gündür seferber olan yakınları hiç umudunu yitirmedi. Enver Paşaoğlu’nu bulabilmek için akıllarına gelen hemen her yolu deneyen aile, dün de bir umut ATV’de yayınlanan Müge Anlı’nın sabah programına katıldı.
Programa davet edilen ve yaşananları milyonlarla paylaşan aile, Enver Paşaoğlu’nun bulunması için ATV ekibinden ve izleyenlerden yardım istedi.

Şans Enver’den yana oldu
Pendik’teki konu özel bakımevi çalışanlarından biri, dün sabah televizyon izlerken şans eseri ekranda Enver Paşaoğlu’nun fotoğrafını gördü.
Bakımevi çalışanı vakit kaybetmeden ATV’yi aradı ve Müge Anlı’nın programına bağlandı.
Pendik’te özel bir bakımevi çalışanı olduğunu söyleyen şahıs, Enver Paşaoğlu’nun önceki gün akşam saat 17.30 sıralarında bir polis memuru tarafından getirilerek bakımevine teslim edildiğini söyledi.

Ayperi Paşaoğlu: “Kardeşim şoka girmişti”
Ayperi Paşaoğlu, kardeşi Enver Paşaoğlu ile buluşma anını anlattı ve yaşananları Havadis’e anlattı.
Ayperi Paşaoğlu şöyle dedi:
“Enver’i gördüğüm anda mutluluktan havalara uçtum. Bir ara rüyada olduğumu hissettim. Enver ise durgundu. Oldukça uykusuz ve bitkin görünüyordu. Sanırım güvende olmadığını hissetti ve korktu. Şoka girmişti ve birkaç saat kendine gelemedi. Enver’i gördüğümüzde, sakal tıraşı yapılmış, baştan aşağı yeni kıyafetler giydirilmişti. Ancak, bakım evi yetkilileri, bulunduğunda Enver’in yalın ayak ve perişan bir halde olduğu söyledi. Sokaklarda kaldığı 2 gün boyunca nasıl beslendiği konusunda ise hiçbir bilgimiz yok. Ancak, nerede olduğunu sorduğumda, ‘deniz, sahil, sokakta yürüdüm, parkta yattım’ gibi sözcükler kullandı.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar