Önbıçak cezaevine gönderildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Kıbrıs

Önbıçak cezaevine gönderildi

Önbıçak cezaevine gönderildi

Narkotik ekiplerin yaptığı aramada Gazimağusa’daki ikametgahında ve aracında kanunsuz olarak tasarruf edilen tabanca ve uyuşturucu madde bulunan zanlı Muzaffer Önbıçak, dün öğle saatlerinde Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde ve ateşli silah tasarrufu” meseleleri ile ilgili olarak aleyhinde soruşturma başlatılan Önbıçak, tahkikatın tamamlanmasından ardından teminata bağlandı.

Soruşturma tamamlandı
Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Kavaz, mahkemede şahadet sundu. 22 Ekim tarihinde alınan bir bilgi de zanlı Muzaffer Önbıçak’ın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu öğrenildiğini belirten Kavaz, mahkeme emri ile zanlı Önbıçak’ın huzurunda ikametgahında yapılan aramada yatak odasında bulunan elbise dolabı üzerinde, yastık kılıfı içerisinde, iki ayrı havluya sarılı şekilde muhafaza edilen şarjörleri ile birlikte 2 adet 7.65 milimetre çapında Baretta marka kanunsuz tabanca ve 10 adet canlı mermi ele geçirilerek emare alındığını anımsattı. Kavaz ayrıca, zanlının FE 064 plakalı aracında yapılan aramada ön yolcu koltuğunun arka kısmındaki boşluk içerisinde sarı sigara kağıdına sarılı, şeffaf naylon içerisinde yarım miligram uyuşturucu madde tespit edildiğini ve emare olarak alındığını belirtti. Zanlının gönüllü ifadesinde aleyhinde getirilen suçları kabul ettiğini belirten Kavaz, zanlı Muzaffer Önbıçak aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.


Teminat şartlarını ödeyemedi
Mahkemede aktarılan şehadet ve beyanları değerlendiren Yargıç Banu Soyer, zanlı Muzaffer Önbıçak’ın teminata bağlanmasını uygun gördü. Zanlı Muzaffer Önbıçak’ı yargılanıncaya dek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dışına çıkmaktan men eden Yargıç Soyer, zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el konulmasını emretti. Zanlı Önbıçak’ın 5 bin TL nakdi teminat yatırmasını uygun gören Yargıç Soyer, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı iki kişinin imza edeceği 50’şer bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest kalması yönünde emir verdi. Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı, merkezi cezaevine gönderildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar